Zuckerberg, Hastalıkları Bu Yüzyılın Sonunda Bitirmeyi Planlıyor!


İnsanlık olarak her ne kadar çok ileriye gitmişiz gibi gözüksek de aslında o kadar iyi değiliz. Hala milyonlarca insan açlıkla, hastalıkla ve savaşlarla boğuşuyor. Teknolojiye yön veren bazı kişiler ve şirketler bu duruma son vermek istiyor. Bunun en bilinen örneği Bill Gates ve eşinin kendi adını verdikleri vakıfları.

Bir buçuk sene kadar önce, Bill Gates kendi hazırladığı bir videosunda şu ana kadar sadece “bir” hastalığın (çiçek) yeryüzünden silindiğini ve onun da 1980 yılında olduğunu söylüyordu. 2030 yılına gelindiğinde ise “dört” hastalığın daha biteceğini ekliyordu.

Birkaç ay önce de Google’ın bağlı bulunduğu Alphabet şirketi, biyoelektronik devreler aracılığıyla hiçbir ilaç kullanmadan tedavi uygulanmasına başlanılması için ilaç sanayi devlerinden GlaxoSmithKline‘a 700 milyon $ değerinden bağış yapmıştı.

Bir yeni haber ise Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan‘den geldi. San Fransisco’da bir basın toplantısında konuşan karı-koca içinde bulunduğumuz yüzyılın sonuna kadar bütün hastalıkları bitirmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

İkilinin geçtiğimiz sene kurduğu kendi vakıflarına 3 milyar $ bağış yapacaklarını ve kendi kızlarının ömrü süresince hastalıklardan arınmış bir dünyada yaşamak istediklerini belirttiler. Konuyla ilgili detaylı bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır. Ama sahip olduğumuz en değerli şey odur.

– Albert Einstein

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Zuckerberg, Hastalıkları Bu Yüzyılın Sonunda Bitirmeyi Planlıyor!

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image