Zuckerberg, Hastalıkları Bu Yüzyılın Sonunda Bitirmeyi Planlıyor!

22 Eylül 2016
103 Görüntülenme

İnsanlık olarak her ne kadar çok ileriye gitmişiz gibi gözüksek de aslında o kadar iyi değiliz. Hala milyonlarca insan açlıkla, hastalıkla ve savaşlarla boğuşuyor. Teknolojiye yön veren bazı kişiler ve şirketler bu duruma son vermek istiyor. Bunun en bilinen örneği Bill Gates ve eşinin kendi adını verdikleri vakıfları.

Bir buçuk sene kadar önce, Bill Gates kendi hazırladığı bir videosunda şu ana kadar sadece “bir” hastalığın (çiçek) yeryüzünden silindiğini ve onun da 1980 yılında olduğunu söylüyordu. 2030 yılına gelindiğinde ise “dört” hastalığın daha biteceğini ekliyordu.

Birkaç ay önce de Google’ın bağlı bulunduğu Alphabet şirketi, biyoelektronik devreler aracılığıyla hiçbir ilaç kullanmadan tedavi uygulanmasına başlanılması için ilaç sanayi devlerinden GlaxoSmithKline‘a 700 milyon $ değerinden bağış yapmıştı.

Bir yeni haber ise Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan‘den geldi. San Fransisco’da bir basın toplantısında konuşan karı-koca içinde bulunduğumuz yüzyılın sonuna kadar bütün hastalıkları bitirmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

İkilinin geçtiğimiz sene kurduğu kendi vakıflarına 3 milyar $ bağış yapacaklarını ve kendi kızlarının ömrü süresince hastalıklardan arınmış bir dünyada yaşamak istediklerini belirttiler. Konuyla ilgili detaylı bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır. Ama sahip olduğumuz en değerli şey odur.

– Albert Einstein

İlginizi çekebilir

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?
Mobil
178 okunma
Mobil
178 okunma

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Leica ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte mobil fotoğrafçılık deneyiminde en iyi sonuçları vermeyi hedefleyen Huawei P serisi, yapay zekanın yazılımsal…

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı
Sektörel
92 okunma
Sektörel
92 okunma

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Vade Secure'un yeni araştırması, Microsoft'un kimlik hırsızlığı konusunda PayPal ve Facebook'u sollayarak birinci sıraya yerleştiğini gösterdi. Microsoft kimlik avı URL'lerinde…

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz
Sosyal Medya
98 okunma
Sosyal Medya
98 okunma

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz

Haber Merkezi - 20 Temmuz 2018

Instagram, Hikayelere emojiler ile tepki verme seçeneğini test etmeye başladı. Instagram kullanıcılarının görüntüledikleri hikayelere, tepkiler özelliğiyle hissettikleri duyguları yansıtabilecek. Facebook,…

Yorum yap