Akıllı telefon kameraları uzun bir yol kat etti. Üreticiler akıllı telefonlarını farklılaştırmak için yeni yollar arıyorlar. 48MP sensörler birçok amiral gemisi telefonda yer alıyor. Ancak gelecek 64MP sensörlerde. Bu yüzden akıllara şu soru geliyor: Bu kadar büyük sensörler gerekli ve faydalı mı?

Zeiss Group’un CEO’su ve Başkanı Michael Kaschke’ye göre, 40MP sensör zaten akıllı telefonlar için fazlasıyla yeterli.  Kaschke’ye göre mevcut kamera donanımlarının biraz daha geliştirilmesi hem maliyet hem de performans nedeniyle akıllı telefonları ulaşılmaz hale getirebilir.

Kaschke, bu kadar gelişmiş bir kamera sisteminin akıllı telefonlara entegre edilmesi yerine müşterilerin, profesyonel fotoğraf makinelerine yönelmeleri gerektiğini düşünüyor.

Birden fazla sensör kurulumunun, fotoğrafları iyileştirmenin yanı sıra akıllı telefonun bir DSLR gibi davranmasına yardımcı olduğu da belirtildi. Ancak Kaschke, profesyonel fotoğrafçılıkta tüketicilerin akıllı telefonlar yerine profesyonel kameraları arayacağını söyledi.

Paylaş