Sosyal medyada Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş, kendi isminin kendisine yasaklandığını öğrendikten sonra yeni bir ismi tescilletti.

Gerçek ismi Yusuf Aktaş olan ancak sosyal medya üzerinde herkes tarafından Reynmen olarak bilinen YouTuber’ın, “Reynmen” ismini kullanması yasaklandı. 2. Sayfa’nın haberine göre Reynmen ismi, 12 Kasım 2018 tarihinde tescillendi. Ömer Duvaklı isimli bir kişi tarafından tescillenen “Reynmen” isminin kullanım hakkı, yalnızca Ömer Duvaklı’ya ait.

Uzun bir süredir Reynmen ismini kullanan ve bu isimle tanınan Yusuf Aktaş, bu karara itiraz etti, ancak Yusuf Aktaş’ın itirazı reddedildi. Bu gelişmenin ardından Yusuf Aktaş’ın hazırda bekleyen B planı devreye sokuldu.

12 Kasım 2018 tarihinde “Reynmen” isminin marka haklarının Ömer Duvaklı’ya geçmesinin ardından başka bir ismi tescilleyen Yusuf Aktaş, belirli bir ün kazanmış ismine benzer bir markayı tescillemek için “R Reynmen” ismini tercih etti. Yusuf Aktaş, bundan sonra Reynmen ismini kullanamayacak ve R Reynmen ismine geçiş yapacak.

Paylaş