698 bin takipçisi olan YouTube kanalı Rezo Ja Lol Ey’de bir saat boyunca Alman hükümetini eleştiren genç YouTuber, ana akım partileri ‘ortadan kaldırmanın’ gerektiğini söylüyor.

Guardian’ın haberine göre medya analistleri, genelde YouTube’da müzik, moda, hayvan ya da komedi içeren videoların çok izlendiğini, siyasetle ilgili bir videonun viral olmasının şaşırtıcı olduğu görüşünde.

İngiliz metal grubu Architects’in sweatshirtünü giyen Rezo, videosunda birkaç hafta boyunca Hristiyan Demokrat Birlik Partisi ve bölgesel ittifaklarını incelediğini, sonuçta bu partilerin yalan söylediğine kanaat getirdiğini aktarıyor.

Sosyal Demokratlar’ın da ortağı olduğu hükümetin ‘hayatlarını ve geleceklerini mahvettiğini’ söyleyen Rezo’ya göre gençlere karşı bir siyaset güden bu partiler, çok zenginler ile geri kalan Almanlar arasındaki farklı derinleştirerek toplumu ikiye böldü.

Rezo, videosunda görseller ve istatistiklerle Alman hükümetinin iklim değişikliği ile yeteri kadar ilgilenmediğini, ülkede eşit koşullar yaratmadığını, dış politikasında başarılı olmadığını ve Avrupa Birliği telif hakkı yasasında doğru bir tutum takınmadığını öne sürüyor.

Paylaş