Kapat

Youtube’dan Farklı Bir VR Cihazı

Anasayfa HABER Youtube’dan Farklı Bir VR Cihazı

Youtube, perşembe günü Lenovo, LG ve YI Technology ile VR180 adı verilen yeni bir kamera teknolojisi üzerinde ortaklık kurduğunu söyledi. Ancak, 360 derece kameralardaki gibi bu kamera etrafınıza döndüğünüzde sizinle birlikte hareket eden görüntüler sunmayacak; sadece önünüzde ilerleyen bir görüntü bulunacak.

YouTube’un bu konu için yayınladığı duyuruyu okursanız nedenini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere 360 derece kameraların çekimlerinin yapılması çok zor, ve her yönden görüntü aldıkları için bir yönetmenin de çekimleri yönetmesi çok zorlaşıyor.

180 derece kameralar ile videoyu sıradan bir videoymuş gibi çekiyorsunuz. Ayrıca Youtube’un geçtiğimiz günlerde belirttiği istatistiklerde, Youtube, VR video izleyen kullanıcıların %75’inin bir 360 derecelik VR videoda sadece 90 derecelik bir açıyı kullandıklarını belirtti.

YouTube Ürün Müdürü Frank Rodriguez bir blog yazısında yapımcıların video içeriklerini de yeniden eski sıradan bir kamerayla ürettikleri gibi bu kamerayla üretebileceklerini duyurdu.Google’ın Daydream kulaklıklarıyla uyumlu bir şekilde çalışacak bu kameraların önümüzdeki kış aylarında satışa çıkarılması bekleniyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir