Kapat

YouTube’daki Canlı Yayınların Gecikme Süresi İyileştirildi

Anasayfa HABER YouTube’daki Canlı Yayınların Gecikme Süresi İyileştirildi

Eğer bugüne dek YouTube’da en az bir kez canlı yayın izlediyseniz, canlı yayınlarda yaşanan gecikme sorununun farkına varmışsınızdır. Öyle ki diğer canlı yayın platformlarına kıyasla görüntüyü izleyicilere çok daha geç aktaran YouTube’da canlı yayının gecikme süresi 15 saniyeye kadar çıkabiliyor.

Sadece canlı yayın için tasarlanan platformlarda ise bu gecikme süresi 2-3 saniye arasında olduğu için yayıncılar, izleyicilerle çok daha hızlı bir şekilde iletişim kurduğu için bu konuda YouTube zaman zaman rakiplerinin gerisinde kalsa da profesyonel canlı yayınlar için elverişli olmasıyla birçok yayıncı için YouTube canlı yayınları vazgeçilmez halini almıştı. Şimdi ise YouTube, canlı yayınlarda daha fazla tercih edilen bir platform için canlı yayınlarındaki gecikme süresini iyileştirdi.

Henüz tüm bölgeleri ve yayıncıları kapsamayan bu geliştirmeyle birlikte artık YouTube izleyicileri, sadece yaklaşık 2 saniye gecikme süresiyle canlı yayınları izleyebilecekler. Böylelikle izleyicilerle yayıncının iletişimi daha aktif bir hal olurken özellikle YouTube Gaming platformu, Twitch karşısında da önemli bir adım atmış olacak.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir