Google yöneticilerinin yeni bir Wall Street Journal raporuna göre, tüm çocuk videolarının siteden kaldırıp, YouTube Kids içerisinde göstereceği belirtildi.

Hareket, çocukların izlediği her bir içerik parçasını YouTube Kids’e taşıma fikriyle Google’ın yürütme biriminde tartışılıyor. Hareket, sitedeki çocukları hedef alan yırtıcı davranışlarla mücadele etmek için Google tarafından yapılan en agresif değişiklik olacak.

The Verge’e konuşan bir YouTube sözcüsü, bazı fikirler çoğu zaman sadece fikir olarak kalıyor tarzında bir açıklama yaptı.

Videoların ana platformdan kaldırılması konusunda şu an herhangi bir resmi karar yok. Kararın alınması halinde dakikada 500 saatin üzerinde içeriğin yüklendiği platformda, çocuk içeriklerinin nasıl tespit edileceği merak ediliyor.

Federal Ticaret Komisyonu’nun, gözlemci gruplarından çok sayıda şikayet aldıktan sonra YouTube’a yönelik olarak çocuk videolarına ilişkin soruşturma başlattı. YouTube, 13 yaş altındaki çocuklara ait verilerin toplanmasıyla suçlanıyor. Soruşturmanın ileri aşamalarda olduğu belirtildi.

Paylaş