Hatırlayacağınız üzere dünyanın en ünlü YouTuber’larından Logan Paul, videosunda intihar etmiş bir insanın cansız bedenini gösterdiği ve bununla alay ettiği gerekçesiyle önce kullanıcılardan tepki çekmiş, daha sonra ise YouTube’un ambargosuyla karşılaştımıştı.

Yine de YouTube’un Paul’a uyguladığı ambargo sadece videolarının önerilmemesi ve YouTube Red projesinin iptali olurken birçok kişi YouTube’un gerekli cezayı Logan Paul’a vermediğini düşünüyordu.

Paul, tam da pişman olduğunu dile getirdiği bir videoyla YouTube kanalına geri dönerken YouTube’un içerik üreticileri için oluşturduğu YTCreators platformu, Logan Paul’un hesabındaki reklam iş ortaklığının askıya alındığını duyurdu.

Bu kararla birlikte Logan Paul, YouTube kanalına her ne kadar video yüklese de YouTube reklamlarında videolarında gösteremeyecek ya da başka bir değişle para kazanamayacak.

YouTube’un uyguladığı bu kararın ne kadar süreceği ve hangi koşullarla reklamlarının askıya alınması durumunun ortadan kalkacağı ise bilinmiyor.