YouTube, çocuk istismarı tartışmalarının ardından 400’den fazla kanalı kapattı

YouTube, içerik oluşturucuların, kullanıcıların ve reklamverenlerin çocuklardan yararlanmak için kullanılan videolarla ilgili endişelerine yanıt olarak 400'den fazla kanalı kapattı ve on milyonlarca yorumu sildi .

22 Şubat 2019
166 Görüntülenme

Ayrıntılar, yorumcu Philip DeFranco’nun videosuna yanıt olarak YouTube’un içerik oluşturma ekibinden geliyor. YouTube’un içerik üretici destek ekibi, YouTube’daki herkesin şu an sorunun üzerinde çalıştığını belirtti ve ekledi “İnsanları güvende tutmak için ekibimizi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

YouTube ayrıca, yorumları ve hesapları yasa uygulayıcılara rapor ediyor. Bunu federal yasalara uygun olarak yapmak zorunda.

Çocuk istismarına yönelik videoların ardından Epic Games , Nestlé ve Disney gibi şirketler platformdan reklamlarını çekmişti.. Grammarly ve Peloton gibi diğer şirketler YouTube’dan daha fazla araştırma yapmasını istedi.

Bir YouTube sözcüsü konuyla ilgili olarak daha önce, “hesapları ve kanalları silerek, yasa dışı faaliyetler yetkililere bildirerek ve ihlal eden yorumları devre dışı bırakarak derhal harekete geçtik” demişti.

Sözcü, “Çocukları tehlikeye sokan Herhangi bir içerikle ilgili – yorumlar dahil – YouTube’ta bunu yasaklayan net politikalarımız var. Daha yapılacak çok şey var ve kötüye kullanımı hızlı bir şekilde iyileştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı
4 okunma
4 okunma

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Xiaomi'nin Mi 9T adlı modeli büyük boyutta AMOLED Full HD+ ekran, yüksek kapasiteli batarya, açılıp kapanabilen selfie kamerası ve kulaklık…

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı
13 okunma
13 okunma

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Space sitesinin haberine göre NASA’nın Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) uzay aracı, Mars’ın yüzeyinde kıs bir süre önce beliren bir kraterin…

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
80 okunma
80 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

%d blogcu bunu beğendi: