Ayrıntılar, yorumcu Philip DeFranco’nun videosuna yanıt olarak YouTube’un içerik oluşturma ekibinden geliyor. YouTube’un içerik üretici destek ekibi, YouTube’daki herkesin şu an sorunun üzerinde çalıştığını belirtti ve ekledi “İnsanları güvende tutmak için ekibimizi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

YouTube ayrıca, yorumları ve hesapları yasa uygulayıcılara rapor ediyor. Bunu federal yasalara uygun olarak yapmak zorunda.

Çocuk istismarına yönelik videoların ardından Epic Games , Nestlé ve Disney gibi şirketler platformdan reklamlarını çekmişti.. Grammarly ve Peloton gibi diğer şirketler YouTube’dan daha fazla araştırma yapmasını istedi.

Bir YouTube sözcüsü konuyla ilgili olarak daha önce, “hesapları ve kanalları silerek, yasa dışı faaliyetler yetkililere bildirerek ve ihlal eden yorumları devre dışı bırakarak derhal harekete geçtik” demişti.

Sözcü, “Çocukları tehlikeye sokan Herhangi bir içerikle ilgili – yorumlar dahil – YouTube’ta bunu yasaklayan net politikalarımız var. Daha yapılacak çok şey var ve kötüye kullanımı hızlı bir şekilde iyileştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Paylaş