YouTube, Sensor Tower verilerine göre 2019’un ikinci çeyreğinde fotoğraf ve video uygulaması kategorisinde en çok kazanan platform oldu. Verilere göre Verilere göre YouTube, 2019’un 2. çeyreğinde 138 milyon dolar gelir elde etti.

YouTube, 2019’un 2. çeyreğinde Netflix ve Hulu gibi ücretli uygulamaları geçerek en çok kar eden video/fotoğraf paylaşım platformu oldu.

YouTube, dünya genelinde toplam 138 milyon dolar gelir elde ederek geçen yılın aynı dönemine göre 2.2 kat artış yakaladı. ABD’li kullanıcılar, YouTube’un gelirinin %70’ini oluştururken bunu %7’yle Japonya, %4’le Büyük Britanya takip etti.

ABD’deki harcamalarla diğer ülkelere yapılan harcamalar arasındaki büyük farkın, muhtemelen YouTube TV’nin yalnızca ABD’de mevcut olmasıyla ilgisi çok fazla.

2019’un 2. çeyreğinde elde ettikleri gelirlere göre ilk beşteki diğer video/fotoğraf uygulamaları Kwai, TikTok, 17 LiveAF ve PicsArt oldu. Bununla birlikte Sensor Tower’ın verilerinin brüt kullanıcı harcamasından geldiğini ve üçüncü taraf Android mağazalarından gelen uygulama geliri içermediğini belirtmeden geçmeyelim.

Rapordaki en şaşırtıcı açıklamalardan biri, YouTube’un iOS App Store’da en çok kazanan Fotoğraf ve Video uygulaması olmasına rağmen, Google Play’de en iyi 10’da yer almaması. YouTube ve Android’in aynı ana şirketi paylaştığını düşünürsek, bu biraz şok edici. Google Play’de en çok kazanan fotoğraf ve video uygulaması, App Store’da dördüncü sırada yer alan 17 LiveAF olarak gözüküyor.

Paylaş