Galaxy Fold, bu senenin başlarında çıkmış ancak çeşitli ekran sorunlarıyla karşılaşmıştı. Ancak yenilenen Galaxy Fold ekranı da bir günlük kullanımdan sonra hasar gördü.

TechCrunch’tan Brian Heater, inceleme sürümünü edindiği Galaxy Fold’un ekranında henüz bir gün kullanmışken hasar oluştuğunu söyledi.  Heater, Galaxy Fold’u cebinden çıkardığını ve ekranın ortasında renkli bir leke gördüğünü kaydetti. Galaxy Fold’un sadece 27 saat kullanıldığı kaydedildi.

Heater, telefonu betona veya benzer bir sert zemine düşürmediğini, suya aldırmadığını veya ayağıyla çiğnemediğini de ekledi.

Samsung’un zarar gören Galaxy Fold’u geri aldığı ve bu cihazı inceleyerek neyin sorun çıkardığını belirleyeceği söylendi.

Sadece ekran onarımı 600 dolar

Yurt dışında belirli ülkelerde 1980 dolardan satışa sunulan Galaxy Fold’un garanti kapsamı dışındaki ekran onarım ücreti 600 dolar olacak.

Samsung, Galaxy Fold ile bir yıllık garanti kapsamında bir defa ücretsiz ekran onarımı hakkı sunacak. Bir yıllık garanti süresinin dolmasından sonra ise Samsung, Galaxy Fold sahiplerinin ekranlarını “Galaxy Fold Premier Service” hizmeti kapsamında bir kereye mahsus olmak üzere 149 dolar karşılığında onaracak.

Galaxy Fold’n Türkiye pazarına sunulması durumunda, ekran değişim fiyatı 3500 TL’yi bulabilir.

Paylaş