Yenilenen Toyota Yaris yeni modellerinin satış fiyatlarını açıkladı, Toyota’nın B segmentindeki sevilen aracı Yaris, Avrupa ve Türkiye’de yerini sağlamlaştırmanın hedefinde.

Hibrit türü araçlarda diğer araçlara göre son derece önde ve başarılı olan Toyota, yeni Yaris’in Hibrit versiyonuyla da dikkatlerini üzerine çekiyor. Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt yaptığı açıklamada “Bu yılın Ocak-Mayıs dönemindeki 239 bin 760 adetlik toplam satışımızın B segmenti rakamları 58 bin 875 adet ve yüzde 25’lik oranla C segmentinden hemen sonra geliyor. Yaris’in de bulunduğu bu segment geçtiğimiz yılı da 183 bin 923 adetlik satışla yine ikinci sırada kapatmıştı. 2016 yılını 835’i Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 Yaris satışıyla tamamladık. Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyoruz” dedi.

Tamamlanması uzun yıllar süren çalışma sonunda 90 milyon avro harcanarak yenilenen Yaris, tamamen revize edilen 1,5 litrelik dört silindirli 111 beygir gücünde motorla piyasaya çıkmış durumda. Bunun dışında  yine benzinli olarak 1,0 litre ve 69 beygir güç üreten üç silindirli benzinli motor seçeneği de mevcut. Hibrit olarak 1,5 litrelik 100 beygir gücünde hibrit modeller sunan Yaris’in değişken opsiyonlarla birçok modeli de var.

Toyota, Türkiye’deki kullanıcıları için sevilen modeli olan Yaris’in çıkış fiyatının, benzinli modelleri için 53 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla, hibrit seçeneklerinin ise 85 bin 550 TL’den başlayan çıkış fiyatlarıyla satılacağını duyurdu.

Paylaş