Yeni Peugeot 3008DKR Maxi İddialı Geliyor

3 Temmuz 2017
63 Görüntülenme

Hem bu yıl, hem de geçtiğimiz yıl Dakar Rallisi’nin parlayan yıldızı Peugeot 3008 SUV olmuştu ve araç aynı zamanda Ocak ayında ‘Yılın Otomobili’ ödülüne layık görülmüştü. İddiasını giderek arttıran Peugeot Sport, şimdi de yeni Peugeot 3008DKR Maxi ile çıtayı daha yükseğe taşıyor.

Yeni Peugeot 3008DKR Maxi Özellikleri

‘Maxi’ sıfatından da anlayacağınız üzere, Peugeot’nun bu yeni üretimi daha büyük çapta bir yarış otomobili. Geliştirilen iz genişliği sayesinde şartların en zor olduğu coğrafyalarda bile ralli yarışlarının gözdesi olacak araç, dağ – tepe gibi arazileri kolaylıkla alt edebilecek.

Peugeot 3008DKR Maxi’nin her iki tarafında da 10 cm genişletilmiş bir süspansiyon yapısı yer alırken, toplamda önceki araca göre 20 cm daha geniş durumda.  Üst ile alt salıncakların yanı sıra ön ve arka bağlantı kollarıyla, akslar da yenilenirken, geliştirilen süspansiyon sistemi iz genişliğini de arttırıyor. Bu sayede Peugeot 3008DKR Maxi genel manada hem stabilite, hem sürüş dinamikleri, hem de performans konusunda önceki araca göre çok daha üst düzey durumda.

Şu anda hâlâ geliştirilme aşamasında olan Peugeot 3008DKR Maxi, sahneye ilk olarak 2017 İpek Yolu Rallisi’nde çıkacak. Bu rallide aracın sürücüsü ise geçen senenin Dakar Rallisi ikincisi, efsane isim Sebastian Loeb olacak. Sebastian Loeb, aynı zamanda İpek Yolu Rallisi’ne ikinci kez katılıyor.

İpek Yolu Rallisi ne zaman?

Peugeot 3008DKR Maxi’nin de tanıtılacağı ve merakla beklenen İpek Yolu Rallisi, 7-22 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak ve Sebastian Loeb’e, Stephane Peterhansel ile Cyril Despres eşlik edecek.

Konuya dair Peugeot Sport Yöneticisi Bruno Famin de bazı açıklamalarda bulunurken, Dakar Rallisi bittikten sonra aralıksız olarak yeni Peugeot 3008DKR Maxi üzerinde çalışmaya başladıklarını dile getirdi. Famin’in söylevine göre Peugeot ekibi güçlü rakipleri alt etmeyi planlıyor ve bu yüzden de mühendisleri var gücüyle çalışıyor.

Fransa menşeli ünlü otomobil devi, İpek Yolu Rallisi’nde elde ettiği kazanımla önümüzdeki sezon düzenlenecek olan Dakar Rallisi için de tecrübe kazanacak ve araç ayarları buna göre düzenlenecek.

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!
OYUN
43 okunma
OYUN
43 okunma

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!

Mert Yamak - 21 Haziran 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne daha büyük ilgi gören espor alanında, Türkiye’nin ilk bilardo turnuvası, Pool Elite…

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
222 okunma
Sektörel
222 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
105 okunma
Sosyal Medya
105 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Yorum yap