Yeni iPhone’ların ekran panelleri görüntülendi

18 Temmuz 2018
310 Görüntülenme

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni yapılan sızıntılar ise iPhone’larda kullanılacak olan ekran panellerini gösteriyor.

Daha önce de haberini yaptığımız gibi LG, Apple için 6.1 inç boyutunda ekran panelleri üretildiği biliniyordu. Apple’ın raflarına gelecek olan 5.8, 6.1 ve 6.5 inçlik iPhone modellerinin ekran panelleri sızdırıldı. Apple’ın tanıtacağı modeller arasında en ucuzunun hangisi olacağını tahmin etmek ise çok zor değil.

Sızdırılan panellerin ortak özelliği ise iPhone X’da bulunan çentik. Paylaşılan görsellerden anlaşıldığı üzere yeni iPhone modelleri de tamamen çerçevesiz olmayacak, çentikli bir tasarımla gelecek.

En ucuz iPhone modeli hangisi olacak ?

Paylaşılan ekran çerçevelerine bakıldığı zaman hangi modelin daha ucuz olacağını tahmin etmek mümkün. Görselden de anlaşılacağı gibi 6.1 inç olan model daha kalın çerçevelere sahip. Bu da ekran teknolojisinin LCD olacağını gösteriyor.

5.8 inç modelin fiyatı, 6.1 inç boyutundaki modelden daha pahalı olacak. Diğerlerinden ekranlardan farklı olarak ise tek katmanlı LCD’ye sahip olabilir.

6.1 inç model, Apple’ın bu sene tanıtacağı modellerden en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza gelecek. Bu modelin 600-700 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor.

6.5 inçlik modelde için yapılan söylentiler ise adının “iPhone X Plus” olacağı yönünde.

İlginizi çekebilir

GoPro’dan iyi haberler geliyor
Sektörel
36 okunma
Sektörel
36 okunma

GoPro’dan iyi haberler geliyor

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2018

GoPro 2014'deki halka arzından beri sürekli olumsuz haberlerle gündemde. Şirketin karlılık problemi, action camera tarzı ürünlerdeki özellikle Çin menşeili artan…

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
155 okunma
Mobil
155 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
321 okunma
Huawei
321 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…