Yeni iPhone’ların ekran panelleri görüntülendi

18 Temmuz 2018
385 Görüntülenme

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni yapılan sızıntılar ise iPhone’larda kullanılacak olan ekran panellerini gösteriyor.

Daha önce de haberini yaptığımız gibi LG, Apple için 6.1 inç boyutunda ekran panelleri üretildiği biliniyordu. Apple’ın raflarına gelecek olan 5.8, 6.1 ve 6.5 inçlik iPhone modellerinin ekran panelleri sızdırıldı. Apple’ın tanıtacağı modeller arasında en ucuzunun hangisi olacağını tahmin etmek ise çok zor değil.

Sızdırılan panellerin ortak özelliği ise iPhone X’da bulunan çentik. Paylaşılan görsellerden anlaşıldığı üzere yeni iPhone modelleri de tamamen çerçevesiz olmayacak, çentikli bir tasarımla gelecek.

En ucuz iPhone modeli hangisi olacak ?

Paylaşılan ekran çerçevelerine bakıldığı zaman hangi modelin daha ucuz olacağını tahmin etmek mümkün. Görselden de anlaşılacağı gibi 6.1 inç olan model daha kalın çerçevelere sahip. Bu da ekran teknolojisinin LCD olacağını gösteriyor.

5.8 inç modelin fiyatı, 6.1 inç boyutundaki modelden daha pahalı olacak. Diğerlerinden ekranlardan farklı olarak ise tek katmanlı LCD’ye sahip olabilir.

6.1 inç model, Apple’ın bu sene tanıtacağı modellerden en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza gelecek. Bu modelin 600-700 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor.

6.5 inçlik modelde için yapılan söylentiler ise adının “iPhone X Plus” olacağı yönünde.

İlginizi çekebilir

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu
30 okunma
30 okunma

İçerikçiye blockchain ile para kazandıran video platformu

Uğur Özdağlı - 12 Aralık 2018

İnternet üzerinden canlı yayın ve video platformu olarak faaliyet gösteren DLive, Lino blockchain tabanlı çalışan ve internet üzerinden canlı yayın yapılan…

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak
43 okunma
43 okunma

Samsung bazı kelimeleri hafifletmeye çalışacak

Haber Merkezi - 12 Aralık 2018

Sosyal medyada her gün on binlerce çocuk yaşıtları tarafından siber zorbalığa maruz kalıyor ve bu zorbalık, sadece kelimelerle yapılıyor. Günlük…

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak
190 okunma
190 okunma

İnternet fiyatları bir ayda üç kat uçacak

Serhat Ayan - 12 Aralık 2018

Kotasız internet gelecek her şey ne kadar güzel olacak diyenlere hep dikkatli olun demiştik. Kotasız internet çıkınca aynı fiyata sınırsız…

%d blogcu bunu beğendi: