LG tarafından üretileceğini gösteriyor. Paylaşılan bilgilere göre LG’nin yeni iPhone’lar için üreteceği bataryalar Apple’ın geçtiğimiz yıl yaptığı gibi “L” düzeninde değil, daha az yer kaplayacak şekilde dizayn edilecek. Buna rağmen LG’nin pil teknolojileriyle birlikte cihazların batarya kapasitesi de arttırılarak iPhone’ların batarya kapasitesinde uzun süredir beklenen değişimi yapması sağlanacak.

Samsung ile ortaklık devam edecek

2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da Apple ve Samsung’un OLED ekran tedariği için yaptığı anlaşma geçerli olacak. Söylenene göre “iPhone X Plus” adıyla gelmesi beklenen telefonun ekran panellerinin üretimini LG üstlenirken Samsung, “iPhone X” ya da farklı bir isimle gelecek standart modelin ekranını üretmeye devam edecek.

LG iş birliği çok öncelere dayanıyor

Apple ve LG’nin hem ekran panelleri hem de batarya alanında yaptığı iş birliği kimileri tarafından “şaşırtıcı” bir şekilde karşılansa da aslında durum hiç de öyle değil. Apple, daha önce de çeşitli cihazları için LG’den bileşen tedariği gerçekleştirmiş hatta kendi Thunderbolt monitörlerini rafa kaldırmasıyla birlikte müşterilerini en iyi performans için LG’nin 4K monitörlerine yönlendirmişti.]]>

Paylaş