Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus (Max) Türkiye Fiyatı iddiası!

8 Eylül 2018
1582 Görüntülenme

Apple’ın 12 Eylül’de resmi duyurusunu gerçekleştireceği yeni iPhone modelleri iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus’ın tanıtılmasına kısa süre kala telefonların Türkiye fiyatıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Milliyet Gazetesi’nden Onur Binay’ın haberine göre Türkiye’nin önemli teknoloji marketlerinden biri yeni iPhone modellerinin fiyatını ortaya çıkardı.

Haberde paylaşılan bilgilere göre en uygun fiyatlı yeni iPhone olması beklenen iPhone 9 modeli, 10 bin TL’den başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunulacak. Ortanca model iPhone XS’in fiyatı 12 bin TL, en büyük model iPhone XS Plus’ın (Max) satış fiyatı ise 15 bin TL olacak. Yurtdışında ise giriş seviyesi iPhone 9’un fiyatı 699 dolardan başlarken en üst model iPhone XS Plus (Max) için 999 dolar fiyat biçilecek.

Ortaya çıkan fiyatlar gerçeği yansıtıyor mu?

Her ne kadar bir teknoloji marketi aracılığıyla ortaya çıkan fiyatların gerçeği yansıtma ihtimali yüksek olsa da bu fiyat etiketleri günümüz piyasa koşullarına rağmen beklenenin fazlasıyla üstünde kalıyor. Hal böyle olunca belirtilen fiyatların Apple tarafından açıklanacak resmi fiyatlar olması kulağa pek de inandırıcı gelmiyor.

Öyle ki ortaya çıkan bu fiyatlar şirketin kendi mağazalarında gerçek fiyatta indirim varmış gibi göstermek için belirlediği ilk yüksek fiyat etiketleri olabilir. Ya da belirtilen fiyat etiketleri şimdilik tedarikçi firmanın kendi mağazaları için biçtiği ilk fiyat etiketi olabilir. Yine de ortaya çıkan fiyatların, yeni iPhone modellerine ait olma ihtimali az da olsa geçerliliğini koruyor.

Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tüm detaylarını ve resmi satış etiketlerini Apple’ın 12 Eylül’de Steve Jobs Theatre’da düzenleyeceği basın lansmanıyla birlikte öğreneceğiz.

Kaynak / Source: http://www.milliyet.com.tr/iphone-9-ve-iphone-xs-plus-in-apple-haber-2738610/

İlginizi çekebilir

Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu
Sektörel
148 okunma
Sektörel
148 okunma

Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu

Mert Yamak - 20 Eylül 2018

Son birkaç yıldır akıllı telefon pazarında gösterdiği önemli yükselişle birlikte dünyanın ikinci en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna geçtiğimiz çeyrekte…

Yeni iPhone modellerinin RAM kapasitesi belli oldu
Mobil
59 okunma
Mobil
59 okunma

Yeni iPhone modellerinin RAM kapasitesi belli oldu

Mert Yamak - 20 Eylül 2018

Apple'ın geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte duyurusunu gerçekleştirdiği üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
119 okunma
Mobil
119 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…