Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus (Max) Türkiye Fiyatı iddiası!

8 Eylül 2018
1926 Görüntülenme

Apple’ın 12 Eylül’de resmi duyurusunu gerçekleştireceği yeni iPhone modelleri iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus’ın tanıtılmasına kısa süre kala telefonların Türkiye fiyatıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Milliyet Gazetesi’nden Onur Binay’ın haberine göre Türkiye’nin önemli teknoloji marketlerinden biri yeni iPhone modellerinin fiyatını ortaya çıkardı.

Haberde paylaşılan bilgilere göre en uygun fiyatlı yeni iPhone olması beklenen iPhone 9 modeli, 10 bin TL’den başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunulacak. Ortanca model iPhone XS’in fiyatı 12 bin TL, en büyük model iPhone XS Plus’ın (Max) satış fiyatı ise 15 bin TL olacak. Yurtdışında ise giriş seviyesi iPhone 9’un fiyatı 699 dolardan başlarken en üst model iPhone XS Plus (Max) için 999 dolar fiyat biçilecek.

Ortaya çıkan fiyatlar gerçeği yansıtıyor mu?

Her ne kadar bir teknoloji marketi aracılığıyla ortaya çıkan fiyatların gerçeği yansıtma ihtimali yüksek olsa da bu fiyat etiketleri günümüz piyasa koşullarına rağmen beklenenin fazlasıyla üstünde kalıyor. Hal böyle olunca belirtilen fiyatların Apple tarafından açıklanacak resmi fiyatlar olması kulağa pek de inandırıcı gelmiyor.

Öyle ki ortaya çıkan bu fiyatlar şirketin kendi mağazalarında gerçek fiyatta indirim varmış gibi göstermek için belirlediği ilk yüksek fiyat etiketleri olabilir. Ya da belirtilen fiyat etiketleri şimdilik tedarikçi firmanın kendi mağazaları için biçtiği ilk fiyat etiketi olabilir. Yine de ortaya çıkan fiyatların, yeni iPhone modellerine ait olma ihtimali az da olsa geçerliliğini koruyor.

Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tüm detaylarını ve resmi satış etiketlerini Apple’ın 12 Eylül’de Steve Jobs Theatre’da düzenleyeceği basın lansmanıyla birlikte öğreneceğiz.

Kaynak / Source: http://www.milliyet.com.tr/iphone-9-ve-iphone-xs-plus-in-apple-haber-2738610/

İlginizi çekebilir

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?
28 okunma
28 okunma

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?

Serhat Ayan - 19 Mart 2019

Eğer bir ülkede ekonomi serbest piyasa koşullarıyla yönetiliyorsa o ülkenin en önemli ihtiyacı rekabettir. Eğer o ekonominin içinde rekabet koşulları…

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı
19 okunma
19 okunma

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı

Onur Binay - 19 Mart 2019

Apple, 25 Mart'ta TV yayınını hedefleyen en son içerik hizmetini açığa çıkarmasının beklendiği bir "gösteri zamanı" etkinliğini onayladı .Apple'ın yeni…

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu
21 okunma
21 okunma

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu

Onur Binay - 19 Mart 2019

Kurucu Başkanlığını 360+ Medya Kurucu Ajans Başkanı Zehra Öney'in yaptığı, Mentoro Platform Ortağı ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş'ın…

%d blogcu bunu beğendi: