Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus (Max) Türkiye Fiyatı iddiası!

8 Eylül 2018
1754 Görüntülenme

Apple’ın 12 Eylül’de resmi duyurusunu gerçekleştireceği yeni iPhone modelleri iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus’ın tanıtılmasına kısa süre kala telefonların Türkiye fiyatıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Milliyet Gazetesi’nden Onur Binay’ın haberine göre Türkiye’nin önemli teknoloji marketlerinden biri yeni iPhone modellerinin fiyatını ortaya çıkardı.

Haberde paylaşılan bilgilere göre en uygun fiyatlı yeni iPhone olması beklenen iPhone 9 modeli, 10 bin TL’den başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunulacak. Ortanca model iPhone XS’in fiyatı 12 bin TL, en büyük model iPhone XS Plus’ın (Max) satış fiyatı ise 15 bin TL olacak. Yurtdışında ise giriş seviyesi iPhone 9’un fiyatı 699 dolardan başlarken en üst model iPhone XS Plus (Max) için 999 dolar fiyat biçilecek.

Ortaya çıkan fiyatlar gerçeği yansıtıyor mu?

Her ne kadar bir teknoloji marketi aracılığıyla ortaya çıkan fiyatların gerçeği yansıtma ihtimali yüksek olsa da bu fiyat etiketleri günümüz piyasa koşullarına rağmen beklenenin fazlasıyla üstünde kalıyor. Hal böyle olunca belirtilen fiyatların Apple tarafından açıklanacak resmi fiyatlar olması kulağa pek de inandırıcı gelmiyor.

Öyle ki ortaya çıkan bu fiyatlar şirketin kendi mağazalarında gerçek fiyatta indirim varmış gibi göstermek için belirlediği ilk yüksek fiyat etiketleri olabilir. Ya da belirtilen fiyat etiketleri şimdilik tedarikçi firmanın kendi mağazaları için biçtiği ilk fiyat etiketi olabilir. Yine de ortaya çıkan fiyatların, yeni iPhone modellerine ait olma ihtimali az da olsa geçerliliğini koruyor.

Yeni iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tüm detaylarını ve resmi satış etiketlerini Apple’ın 12 Eylül’de Steve Jobs Theatre’da düzenleyeceği basın lansmanıyla birlikte öğreneceğiz.

Kaynak / Source: http://www.milliyet.com.tr/iphone-9-ve-iphone-xs-plus-in-apple-haber-2738610/

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
34 okunma
34 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
84 okunma
84 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
123 okunma
123 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: