Bir süredir Apple’a yakınlığıyla tanıdığımız isimlerin de ortaya sürdüğü iddialar ile birlikte Apple’ın bu yıl sadece iPhone 7S modelini değil, aynı zamanda iPhone 8 modelini de tanıtacağını bilsek de Apple’ın neden hem iPhone 7S’i hem de iPhone 8’i aynı anda tanıtabileceğine ilişkin mantıklı bir neden bulmak açıkçası zordu.

Aslında yaygın olarak yeni iPhone 7S’in iPhone 7 modellerinin yerini alacağı ve iPhone 8’e kıyasla uygun fiyatlı yeni bir iPhone almak isteyenlerin tercih edebileceği bir cihaz olacağı tahmin ediliyordu. Şimdi ise Çin’in önde gelen analistlerinden Pan Jiutang, iPhone 7S modelinin iPhone SE’nin yerini alacağını söyledi.

Jiutang’a göre Apple, marka algısına zarar vereceğini düşündüğü için iPhone SE gibi diğer Apple ürünlerine kıyasla ucuz bir iPhone ile karşımıza çıkmayacak ve iPhone 7S ailesinin fiyatını 649 dolarda sabit tutacak. Böylelikle aslında Apple standart iPhone fiyatlarını güncel bir donanımla sunarken daha üstün özellikler için müşterilerini iPhone 8 modeline yönlendirecek. Öte yandan Apple, iPhone 7S modelinde de ufak tasarım değişiklikleri yaparak tek elle kullanımı kolaylaştıracak ve böylelikle iPhone 7S hem tek elle rahatlıkla kullanılabilen hem de uygun fiyatlı bir iPhone olarak raflardaki yerini alacak.

Apple bu yıl iPhone 8’i tanıtmayabilir

Elbette birçok analist için Apple bu yıl iPhone 7S ve iPhone 8 modellerini aynı anda tanıtacakken ABD’nin ünlü yatırım bankası Morgan Stanley, iPhone 8 modelinin 2018’in ilk çeyreğine sarkabileceğini söylüyor.

Yeni iPhone ile ilgili tüm detayları ve Apple’ın iPhone’lar ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğini eylül ayında Apple tarafından düzenlenecek özel bir etkinlikle öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here