Yeni iPhone 7S, iPhone SE’nin Yerini Alabilir

18 Temmuz 2017
57 Görüntülenme

Bir süredir Apple’a yakınlığıyla tanıdığımız isimlerin de ortaya sürdüğü iddialar ile birlikte Apple’ın bu yıl sadece iPhone 7S modelini değil, aynı zamanda iPhone 8 modelini de tanıtacağını bilsek de Apple’ın neden hem iPhone 7S’i hem de iPhone 8’i aynı anda tanıtabileceğine ilişkin mantıklı bir neden bulmak açıkçası zordu.

Aslında yaygın olarak yeni iPhone 7S’in iPhone 7 modellerinin yerini alacağı ve iPhone 8’e kıyasla uygun fiyatlı yeni bir iPhone almak isteyenlerin tercih edebileceği bir cihaz olacağı tahmin ediliyordu. Şimdi ise Çin’in önde gelen analistlerinden Pan Jiutang, iPhone 7S modelinin iPhone SE’nin yerini alacağını söyledi.

Jiutang’a göre Apple, marka algısına zarar vereceğini düşündüğü için iPhone SE gibi diğer Apple ürünlerine kıyasla ucuz bir iPhone ile karşımıza çıkmayacak ve iPhone 7S ailesinin fiyatını 649 dolarda sabit tutacak. Böylelikle aslında Apple standart iPhone fiyatlarını güncel bir donanımla sunarken daha üstün özellikler için müşterilerini iPhone 8 modeline yönlendirecek. Öte yandan Apple, iPhone 7S modelinde de ufak tasarım değişiklikleri yaparak tek elle kullanımı kolaylaştıracak ve böylelikle iPhone 7S hem tek elle rahatlıkla kullanılabilen hem de uygun fiyatlı bir iPhone olarak raflardaki yerini alacak.

Apple bu yıl iPhone 8’i tanıtmayabilir

Elbette birçok analist için Apple bu yıl iPhone 7S ve iPhone 8 modellerini aynı anda tanıtacakken ABD’nin ünlü yatırım bankası Morgan Stanley, iPhone 8 modelinin 2018’in ilk çeyreğine sarkabileceğini söylüyor.

Yeni iPhone ile ilgili tüm detayları ve Apple’ın iPhone’lar ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğini eylül ayında Apple tarafından düzenlenecek özel bir etkinlikle öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak
Sektörel
292 okunma
Sektörel
292 okunma

Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak

Mert Yamak - 16 Haziran 2018

Kullanıcı verilerini analiz etme ve raporlama gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Cambridge Analytica şirketi, Facebook kullanıcılarının verilerini izinsiz olarak kullanmasıyla…

Yapay zeka şimdiden Dünya Kupası’nın şampiyonunu belirledi
Yapay Zeka
1363 okunma
Yapay Zeka
1363 okunma

Yapay zeka şimdiden Dünya Kupası’nın şampiyonunu belirledi

Mert Yamak - 16 Haziran 2018

Tüm futbol tutkunlarının uzun süredir beklediği, izleyicileri ekranlara kitleyen FIFA Dünya Kupası heyecan dolu mücadelelerle başladı. Dünyanın dört bir yanında…

Huawei, 2018’de 200 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor
Sektörel
259 okunma
Sektörel
259 okunma

Huawei, 2018’de 200 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor

Haber Merkezi - 14 Haziran 2018

Huawei, 2017'de Apple ve Samsung'un arkasında üçüncü sıraya yerleşerek 153 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Huawei, 2018'de ise 200 milyon…

Yorum yap