Apple’ın WWDC 18 etkinliği kapsamında yeni iPad Pro’ların duyurusunu yapacağı ve yeni iPad’lerde tıpkı iPhone X modelinde olduğu gibi Apple’ın Face ID adını verdiği yüz tanıma teknolojisine yer verileceği konuşuluyordu.

Apple, birçok analisti yanıltarak WWDC 18 etkinliğinde ismine yakışır bir şekilde sadece geliştiricilere yönelik önemli duyurular yapmış ve yazılımsal yeniliklerini açıklamıştı. Her ne kadar yeni iPad Pro’lar bu etkinlikte tanıtılmasa da iOS 12’nin geliştiriciler için yayınlanan beta sürümünde yeni iPad Pro’ların Face ID (yüz tanıma özelliği) ile birlikte geleceği ortaya çıktı.

Bir iPad Pro’da karşılaşılan ayarlara göre tanıtılacak yeni iPad’ler hem yüz tanıma özelliğine hem de Touch ID ile birlikte parmak izi okuyucuya sahip olacak. Yani iPad’lerden Apple’ın alışılagelmiş “home” tuşu kalkmayacak ancak iPad Pro’lar, parmak izininizin yanı sıra yüzünüzü de okuyabilecek.

Yeni iPad Pro ne zaman tanıtılacak?

Şu an için yeni iPad Pro modellerinin ne zaman tanıtılacağına ilişkin net bir bilgi yok ancak Apple’ın bir sonraki etkinliği olarak eylül ayında Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek yeni iPhone lansmanı işaret ediliyor.

Eğer işler beklendiği gibi giderse Apple, Face ID’li yeni iPad Pro’ların duyurusunu da eylül ayının sonlarına doğru gerçekleştireceği iPhone lansmanında gerçekleştirebilir.

Paylaş