Apple geçtiğimiz akşam iOS 11 geliştirici sürümü için çeşitli hata gidermelerini içeren “iOS 11 Developer beta 3” sürümünü yayınladı. Bu sürümle birlikte iOS 11’in geçtiğimiz geliştirici betasında ortaya çıkan sorunlar giderilirken aynı zamanda iOS 11 beta 3, iOS 11’in son geliştirici sürümünden bir önceki sürüm olmasıyla birlikte dikkat çekiyor.

Apple artık bu sürümle birlikte hemen hemen her hatayı çözüme kavuşturuyor ve yine de hata gidermelerinin doğru çalışıp çalışmadığı hakkında geri dönüşleri topluyor. Bu sürümde de yaşanacak sorunların geliştiriciler tarafından Apple’a iletilmesi ve  Apple’ın son sorunları da çözüme kavuşturmasıyla birlikte geliştiriciler için iOS 11’in son ayağı olan iOS 11 beta 4 yayınlanacak.

Bu ayın sonunda tahmin ettiğimiz iOS 11 beta 4 güncellemesinin de tamamlanmasıyla birlikte artık Apple halka açık sürüm için çalışmalarını gerçekleştirecek ve halka açık iOS 11 beta 1, ağustos ayında kullanıcılarla buluşacak. Tüm cihazlar içinse güncelleme eylül ayında yeni iPhone’un tanıtılmasıyla birlikte gönderilecek.

Yine de Apple’ın halka açık beta sürecinde hemen hemen her hatayı giderdiğini düşünürsek iOS 11’e erken kavuşmak isteyen kullanıcıların ağustos ayında iOS 11’i test etmeye başlayabileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here