Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün Samsung, bir süre önce yaşadığı talihsizlikten dolayı piyasadan topladığı Note 7 modelini Samsung Galaxy Note Fan Edition (FE) adıyla Güney Kore’de tekrar satışa sunmuştu.  Resmi olarak 7 Temmuz’da başlayacak olan satışlarla birlikte hem günlük kullanıcıların hem de basın mensuplarının eline geçmesi beklenen Note FE modelinin önceki modelden tek farkının 3200mAh bataryası olduğu sanılsa da aslında Note 7 ve Note FE’yi birbirinden ayran bir özellik daha var: Bixby!

The Verge tarafından paylaşılan bilgilere göre Galaxy Note Fan Edition yenilenmiş yazılımıyla birlikte Android 7.0 ile kutudan çıkıyor. Samsung Galaxy S8 ailesinden aşina olduğumuz yeni arayüzün bulunduğu telefon aynı zamanda Samsung’un yeni kişisel asistanı Bixby’i de beraberinde getiriyor.

Bixby henüz ABD, İngiltere ve Türkiye gibi Samsung için önemli pazarlarda tam anlamıyla kullanılabilir olmasa da Güney Kore’de yaşayanlar Bixby’nin tüm nimetlerinden faydalanabiliyor. Aslında Note FE’nin Bixby ile gelmesi, Galaxy S7 ailesi için de Bixby’nin kullanılabilir olacağının kanıtı.

Bakalım Bixby, ülkemizde de aktif olmasıyla birlikte bize nasıl bir kullanım deneyimi sunacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here