Ülkemizde de son derece tutulan Fransız markası Citroen, yollara çıkacak yeni otomobilini tanıttı. Citroen C3 Aircross adlı model geçtiğimiz gün ortaya çıkarken, bu araçta MPV konsepti yerine SUV tipine bırakıyor ve bir değişim söz konusu.

Citroen’den yeni SUV: C3 Aircross

Daha önce yine Fransa menşeli olan Peugeot da 3008 ve 5008 gibi ilgi gören SUV araçlar üretmişti. Bu furyaya Citroen de C3 Aircross modeliyle katılırken, aslına bakarsanız bu araba markanın eski modeli C3 Picasso’nun bir üst modeli konumunda. Bu yılın Kasım ayında galerilerde görmeyi ümit ettiğimiz Citroen C3 Aircross’un Nissan Juke ve Renault Captur gibi SUV tarzı araçlara rakip olacağı konuşuluyor.

Citroen C3 Aircross fiyatı

C3 Aircross fiyatı hakkında şimdilik kesin bilgi bulunmuyor fakat Avrupa’da 17 bin Euro etiketle satışa sunulacağı, donanım seviyesi arttıkça fiyatın da yükseleceği düşünülüyor. Açıkçası ülkemizde uygulanan yüksek ÖTV fiyatları nedeniyle burada da benzer fiyatlarla satılacağını düşünmek hayal olur.

Beş farklı renk seçeneği sunacak olan Citroen C3 Aircross, 17.78 cm genişliğinde bir dokunmatik ekrana, tuşlu gösterge paneline sahip olacak. Sınıfındaki en geniş araçlardan birisi olacak Citroen C3 Aircross, 410 ile 520 litre arası bir taşıma kapasitesiyle geliyor. Geniş ailelerin bavullar dolusu yükle seyahat edebileceği araçta arka koltukları kapattığınızda ise 289 litre kadar bagaj alanı açılıyor. Nissan Juke’da ise aynı durumda 189 litre bagaj hacmi mevcuttu.

Yakıt olarak hem benzin, hem de dizel seçenekleriyle gelecek olan C3 Aircross’un giriş seviyesi modelleri ise benzinli PureTech82 ile PureTech 110 olacak. BlueHDİ 100 ve Blue HDi 120 dizel modelleri de satışa sunulacakken, bir adet de 128 beygirlik Aircross bekleniyor.

Göz hizası göstergesi, şehir içi park asistanı gibi elektronik donanımlarla çıkacak olan yeni Citroen SUV aracında anahtarsız çalışma sistemi, geri görüş kamerası, wireless telefon şarjı, Apple CarPlay ve Android Auto gibi seçenekler de bulunacak.

Şimdilik elimizdeki bilgiler bunlarla kısıtlı fakat ilerleyen dönemlerde Citroen C3 Aircross’un özellikle fiyatı hakkında ayrıntılara sahip olacağımızı düşünüyoruz.

 

Paylaş