Yeni Audi A8, Spider-Man Galasında Sergilendi

5 Temmuz 2017
122 Görüntülenme

Alman otomobil devi Audi’nin yeni amiral gemisi otomobili A8’in çıkışına az kaldı fakat şimdiden kendisini kırmızı halı üzerinde göstermeyi başardı. Yeni Audi A8’in ilk fotoğrafları ortaya çıkarken, araç biraz kamufle olmuş şekilde Spider-Man: Homecoming filminin ABD – Los Angeles’taki galasında kırmızı halıda gitti. Merakla beklenen üçüncü seviye otonom araç filmde de yer alacakken, karakterlerden birisi Audi’nin yapay zeka özelliklerini kullanacak.

Film galasında gözüken ve kırmızı halıda yer alan aracın üstünde bazı beyaz desenler olsa da, şeklini neredeyse tam olarak görmüş olduk. Üstündeki örümcek ağı desenleriyle sunulan üst düzey otomobilin asıl büyük tanıtımı ise 11 Temmuz tarihinde İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek olan yıllık Audi Summit’te olacak.

Yeni 2018 model Audi A8

Audi, maalesef aylardır yeni A8 hakkında bilgileri ‘taksit taksit’ veriyordu ve yayınlanan son fotoğraflar da aracın aktif suspansiyon sistemiyle ilgiliydi. Yeni elektromekanik sistem, araç ön kamerasıyla birleşirken, bu sayede neredeyse kusursuz bir sürüş deneyimi ve suspansiyon sunuluyor. Audi’ye göre yeni sistemle birlikte titreşimler ve yol sarsıntıları neredeyse tamamen ortadan kalkacak!

Hybrid Audi A8

Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, artık her yeni nesil Audi A8’de hybrid elektrik teknolojisi yer alacak. Yeni araç da resmi tanıtımını 11 Temmuz’da Barcelona’daki Audi Summit’te yapacakken, Mercedes S serisi ve BMW 7 serisiyle rekabete girmesi bekleniyor. Aracın gelişmiş teknolojisi, artırılan verimliliği ve daha çok alüminyum malzeme kullanması da bunu kolaylaştıracak gibi duruyor.

Firmanın mühendislerinden Andreas Frohlich de, konuya dair şu açıklamaları yaptı;

‘Yeni Audi A8’in 48 voltluk elektrikli sistemi olacak, hem benzinli, hem de dizel sürümlerle çalışacak. Bundan sonra her A8’de elektrik bulunacak’.

Yeni Audi A8 Özellikleri

Audi A8’in 6, 8 ve 12 silindirli sürümleri olacak ve giriş seviyesi model V6 motora sahip olacak. Mühendisler ise V6 benzinli motorda 100km başına 0.7 litre yakıt tasarrufu yapılacağını söylüyor. Limuzin genişliğindeki araç aynı zamanda son derece hafif ve önceki modele göre de 50kg daha hafif. Alüminyum, karbonfiber ve magnezyum alaşımından oluşan aracın fiyatı da ilerleyen dönemlerde belli olacaktır.

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
55 okunma
OTOMOBİL
55 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
56 okunma
Sektörel
56 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap