Yemeksepeti’nin Çatı Şirketi Delivery Hero Hisseleri Halka Açıldı

1 Temmuz 2017
54 Görüntülenme

2001 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek satış sitesi Yemeksepeti, 2015 yılında Delivery Hero adlı bir şirketin bünyesine katılmıştı.

2105 yılı itibariyle Yemeksepeti’nin çatı şirketi olan Delivery Hero’nun 30 Haziran tarihi itibariyle Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’na kote oldu. 30 Haziran sabahında, Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg ve Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’ın katılımlarıyla borsa açılışında çan çalma töreni düzenlendi.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, çan çalma töreni öncesinde konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Yemeksepeti olarak, Delivery Hero’nun ülke operasyonları içerisinde oldukça farklı bir yere sahibiz ve grubun amiral gemisi görevini üstleniyoruz. Delivery Hero bünyesindeki diğer operasyonlara know-how transferi gerçekleştiryoruz. Türkiye’de yarattığımız Joker gibi uygulamalarla global yemek siparişi sektörüne yön veriyoruz. Bugün atılan bu önemli adımın ardındaki önde gelen oyunculardan biri olmamız bizlere müthiş bir mutluluk ve gurur veriyor. Üstelik bu imzalarla birlikte Yemeksepeti de dolaylı olarak borsaya açılmış oluyor. Türkiye’den çıkarak bugün dünyanın en büyük borsalarından Frankfurt’ta yer almamız, uluslararası alanda bir başarı ve bizler için gurur verici bir gelişmedir. Önümüzdeki dönemde de yeni uygulamalarla Delivery Hero için teknoloji geliştiren bir merkez olarak konumlanmayı hedefliyoruz.”

Yatırımcıların Delivery Hero’nun hisselerine oldukça ilgi duyduğunu belirten Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Yatırımcıların halka arz kararımıza tepkisi bir hayli yoğun oldu ve hisselerimize olan talep, arz hacmini önemli ölçüde aştı. Uzun dönemli vizyonuyla heyecan verici bir büyüme hikayesi yazan ve global teknoloji alanındaki nadir Avrupalı liderler arasında yer alan Delivery Hero pazarda büyük takdir görüyor. Bu durum, bir yandan tüm enerjimizi ve tutkumuzu harika bir eve paket servis deneyimini yaratmaya harcamayı sürdürürken, bir yandan da borsaya kote olmuş bir şirket olarak geleceğimize yönelik çok iyimser bir tablo çizebilmemizi sağlıyor”

 

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!
OYUN
43 okunma
OYUN
43 okunma

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!

Mert Yamak - 21 Haziran 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne daha büyük ilgi gören espor alanında, Türkiye’nin ilk bilardo turnuvası, Pool Elite…

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
222 okunma
Sektörel
222 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
105 okunma
Sosyal Medya
105 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Yorum yap