Yazılımsal Hatalar iPhone 8’in Geliştirme Sürecini Aksatıyor

12 Temmuz 2017
76 Görüntülenme

Şimdiye dek ortaya çıkan bilgiler Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 8’in seri üretimine çoktan başladığını gösterse de Apple hala bir taraftan lansman gününe dek tüm iPhone 8 özelliklerini kullanılabilir hale getirmek için yazılımsal geliştirmelerini sürdürüyor.

Apple mühendisleri tam hız çalışmalarına devam ederken Fast Company’nin haberine göre Apple, iPhone 8’in yazılımsal olarak iOS ile uyum sağlamasında sorunlar yaşıyor. İddiaya göre Apple, iPhone 8’de ekranın altına dahil ettiği 3D sensörlerle iOS yazılımını entegre hale getiremiyor ve bu durum yüz tanıma teknolojisinin iPhone 8’de henüz sağlıklı bir şekilde çalışmamasına neden oluyor.

Bildiğiniz gibi son çıkan bilgiler iPhone’da 3 boyutlu yüz tanıma teknolojisinin Touch ID’nin yerini alarak biyometrik güvenlik önemli sağlayacağını gösteriyordu. Muhtemelen bu nedenle de Apple, yüz tanıma teknolojisinin kusursuz bir şekilde çalışması için uğraştı ancak eğer çalışmalar bu tempoda giderse sensörler yazılımla uyum sağlayamayacak.

Kablosuz şarj konusunda da bazı sorunlar var

Fast Company’nin yanı sıra Apple’a yakınlığıyla bilinen John Gruber, iPhone 8’deki başka bir yazılımsal uyumsuzluğu sözlüyor. Gruber’in belirttiğine göre Apple, kablosuz şarj teknolojisini iOS ile tam olarak uyumlu hale getiremiyor ve lansmana kadar bu teknolojiyi tamamlamaya çalışıyor.

John Gruber’in söylediğine göre Apple, bu yazılımsal sorunları iPhone 8’in lansmanının yapılacağı tarihe kadar yetiştiremezse özellikleri tamamlayacağı iOS 11.1 güncellemesiyle birlikte kullanıcıların kullanımına sunacak.

iPhone 8 ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın yeni iPhone’u tam olarak ne zaman tanıtacağına ilişkin bir bilgi yok ancak ortaya çıkan detaylar eylül ayında Apple’ın yeni üssü Apple Park’ın içindeki Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek bir etkinlikle iPhone 8’in tanıtılacağını söylüyor.

İlginizi çekebilir

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
112 okunma
Sektörel
112 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
53 okunma
Sosyal Medya
53 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek
Mobil
51 okunma
Mobil
51 okunma

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek

Haber Merkezi - 19 Haziran 2018

Apple'ın 2019 yılında 3 arka kameraya sahip en az bir iPhone modeli piyasaya sürebileceğini sizlere aktarmıştık. Ancak Apple’ın lens sağlayıcı…

Yorum yap