Apple, başta üç yeni iPhone modeli olmak üzere yeni ürünlerini 12 Eylül ya da diğer bir değişle yarın Steve Jobs Theatre’da düzenleyeceği etkinlikle birlikte duyuracak. Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan etkinlikten tüm gelişmeleri Tekno Safari YouTube kanalımızda yapacağımız canlı yayınla size aktaracağız.

Peki Apple yarın düzenleyeceği “Gather round.” temalı etkinliğinde hangi ürünleri duyuracak?

Yeni iPhone’lar: iPhone XC, iPhone XS, iPhone XS Plus (Max)

Yarın düzenlenecek olan Apple etkinliğinin şüphesiz en dikkat çekici ürünleri isimlerinin iPhone XC, iPhone XS ve iPhone XS Plus olmasını beklediğimiz yeni iPhone modelleri olacak. Apple, 2018 ile birlikte tüm iPhone modellerinde çentikli tasarıma geçiş yaparken iPhone XC tek arka kamerası ve OLED yerine IPS LCD ekranıyla uygun fiyatta yeni nesil iPhone deneyimini uygun fiyat etiketiyle sunacak.

Bunun dışında tanıtılacak olan iPhone XS modeli, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’in selefi olurken iPhone XS Plus ise güçlü ve yeni iPhone tasarımını, daha büyük ekranla deneyimlemek isteyen kullanıcıları hedefleyecek. Ayrıca bazı analistlere göre Apple, büyük ekranlı modeli iPhone XS Plus yerine iPhone XS Max olarak adlandıracak.

Apple Watch seri 4: Tasarımsal olarak yenileniyor

Etkinlikte kesin gözüyle gerçekleşmesini beklediğimiz bir ürün duyurusu ise yeni Apple Watch olacak. Apple Watch modelinin dördüncü serisi olacak yeni saat, özellikle tasarımsal olarak daha önceki modellere göre farklılıklarla gelecek. Aynı zamanda kullanıcılar bir süredir Apple Watch’un 46 mm boyuta sahip yeni bir versiyonun da gelmesini bekliyordu. Apple bir sürpriz yaparak Apple Watch seri 4 ile birlikte yeni bir Apple Watch boyutunu daha tüketicilere sunabilir.

AirPods 2

Apple’ın ilk duyurusunu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte gerçekleştirdiği kulaklığı AirPods, beklentilere göre yarınki etkinlikle birlikte yenilenecek. Yenilenen Apple AirPods hem yazılımsal olarak aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip olacak hem de daha da iyileştirilmiş bir batarya ömrü sunacak. Aynı zamanda yeni AirPods ile birlikte uzay grisi renk seçeceğinin AirPods’lara da ekleneceği tahmin ediliyor.

Uygun fiyatlı MacBook modeli

Apple, geçtiğimiz yıllarda MacBook modellerinde yaptığı devrimsel yenilikle birlikte uygun fiyatlı ve işlevsel MacBook Air modelinin fiyat olarak yerini tutabilecek güncel bir model duyurmamıştı. Sessiz sedasız MacBook Air’ı eski MacBook tasarımıyla 2017 yılında yenileyen Apple’ın bu yıl MacBook Air’e alternatif olacak yeni bir MacBook modeli tanıtması bekleniyor.

Yeni iPad Pro: Tabletler bilgisayara dönüşüyor

Geçtiğimiz yıl 10.5 ve 12.9 inçlik iPad Pro modelleri için yayınladığı reklam filmleriyle birlikte tabletlerin artık bir noktada bilgisayarların yerini tutan cihazlar haline geldiğini vurgulayan Apple, Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun iddialarına göre yeni bir iPad Pro modelini yarın düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak. Kuo’ya göre yeni iPad Pro’dan Lightning girişi kaldırılacak ve Apple, iPad Pro modelinde ilk kez USB Tip-C girişine yer verecek.

Kablosuz şarj istasyonu AirPower geliyor

Apple’ın yarın düzenlenecek “Gather round” temalı etkinliğindeki son sürpriz ise AirPower isimli kablosuz şarj istasyonu olacak. AirPods’tan iPhone’a kadar birçok Apple ürününüzü kablosuz bir şekilde şarj etmenizi sağlayacak olan istasyon tahminlere göre diğer markaların kablosuz şarj destekli ürünlerini de şarj edecek şekilde Qi platformunu destekleyecek.

Yeni Apple etkinliğinden tüm detaylar Timur Akkurt, Mert Yamak, Uğur Özdağlı ve Milliyet Teknoloji Editörü Onur Binay’ın sunumuyla saat 19:50’den itibaren Teknosafari.com YouTube kanalında olacak.

Paylaş