Kişiye özel geçici sürücülü araç kiralama hizmeti olarak adlandırılsa da konforlu ve lüks araçlarla taksicilik hizmeti sağlayan Uber uygulaması, Rusya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden Yandex’in taksi servisi Yandex.Taxi ile 6 ülkede güçlerini birleştirme kararı aldı.

Uber ve Yandex.Taxi işbirliğiyle yapılacak yeni çalışmalarla birlikte artık Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Beyaz Rusya, Gürcistan ve Kazakistan’da Uber ve Yandex.Taxi araçları aralarında paylaşım gerçekleştirecek. Anlaşma kapsamında bu 6 ülkede yaşayan Uber ve Yandex.Taxi kulllanıcıları Uber üzerinden Yandex.Taxi, Yandex.Taxi üzerindense Uber aracı çağırabilecekler.

Uber Eats servisi için de geçerli

Aynı zamanda Uber’in yemek dağıtım hizmeti Uber Eats için de bu program geçerli olacak. Bu 6 ülkede Uber Eats’in hizmette olduğu şehirlerde yaşayan kullanıcılar Yandex.Taxi uygulaması üzerinden Uber Eats hizmetinden yararlanabilecek.

Uber tarafından açıklanan bilgiye göre iki şirket arasında yapılan bu büyük işbirliği toplamda 3.73 milyar dolar ortaklık değerine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here