Yandex iddialara göre pembe dizi sektörüne giriyor

Yandex, yıl içerisinde 8 ila 10 dizinin yapımına başlamayı ve 2020 yılının başlarında da ilk projelerini yayınlamayı planlıyor.

6 Şubat 2019
664 Görüntülenme

Vedomosti’nin haberinde Yandex’in orijinal dizi yapımcılığına hazırlandığı belirtildi. Habere göre, Yandex çalışanları, yıl sonundan beri yapımcılarla iletişime geçerek yeni projeler arıyorlar. Şirket, yıl içerisinde 8 ila 10 dizinin yapımına başlamayı ve 2020 yılının başlarında da ilk projelerini yayınlamayı umuyor.

Yandex basın hizmetleri geliştirme kurulu başkanı Olga Filipuk, “Yıl sonundan bu yana Yandex.Stüdyo adına farklı yapım şirketleriyle müzakere içindeyiz. Film, dizi ve daha farklı türde içerikler üretmek istiyoruz. Ancak henüz detayları açıklamamız mümkün değil” dedi.

Vedomosti, Yandex’in görüştüğü yahut görüşmekte olduğu altı farklı yapım şirketine ulaştı. En az iki projenin anlaşma aşamasında olduğu öğrenildi. Projelerden biri, Sreda yapım şirketi tarafından çekilecek olan ‘Bakanlık’ isimli bir Aleksandr Tsekalo filmi olacak olacak. Devlet memurları ve yolsuzluğu anlatacak olan filmin yönetmenliğini Roman Volubuev yapacak.

Yapım şirketlerinden bir diğeri ise, projenin ilk bölümlerinin çekimi için çoktan anlaştıklarını belirtti. İki farklı yapım şirketi ise projelerinin Yandex yetkilileri tarafından görüşülmekte olduğunu ekledi.

İnternet tarayıcılarının film sektörüne girmesi Rusya televizyonlarında alışılmış bir şey değil. Film yapımcısı Aleksandr Tsekalo bu hususta, “Siyaset ve mühim sosyal konular, zorlayıcı sahne ve replik seçimleri ve aleni cinsellik seyircilerin ilgisini çekiyor.

Yandex, dizilere ayırdığı bütçenin büyük televizyon kanallarıyla boy ölçüşebilecek düzeyde olduğunu açıkladı. Televizyon kanallarının direktörlerine göre, dizilerin maliyeti 15 milyon (yaklaşık 1 milyon 200 bin Türk Lirası) rubleyi bulabilir.

Televizyon reklamı piyasalarındaki durgunluk, kanalların bütçe kesintileri ve geciken ödemelerden bıkan yapımcılar ise hallerinden memnun zira kendilerine yeni bir müşteri çıkmış oldu. Rusya’nın tüm bağımsız internet sinemaları bir yana Yandex; şirketin kapasitesi, hizmetlerinin teknolojik gelişmişliği ve müşterilerin tercihlerine hakim olmasından ötürü özgün içerik üretip yayınlamak hususunda büyük bir avantaja sahip olabilir.

Kaynak: Sputnik

İlginizi çekebilir

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama
22 okunma
22 okunma

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama

Meriç Türkbıkmaz - 24 Nisan 2019

TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu…

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi
51 okunma
51 okunma

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Instagram ilk iki yıl önce Hikayeler'e anket desteği ekledi. Bugün ise bu özellik çoktan seçmeli sorularla destekleniyor. Yeni “quiz çıkartması”, kullanıcıların…

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi
33 okunma
33 okunma

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Razer Blade 15 serisi kendi içerisinde iki farklı modele sahip. Tepe model olan Razer Blade 15 Advanced olarak isimlendirilen modelde…

%d blogcu bunu beğendi: