Xiaomi’nin Yeni Telefonu Mi Mix 2’nin Ekranı Sızdırıldı

5 Eylül 2017
13 Görüntülenme

Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin konsept telefonu Mi Mix 2’nin muhteşem ekranına ait görüntüler sızdırıldı. Aynı zamanda Qualcomm’da telefonda kullanılacak olan işlemciyi açıkladı.

Hepimizin bildiği üzere Asya pazarı artık, Apple, Samsung, Huawei gibi ciddi markaların karşısında durabiliyor. Asya pazarından beslenen ve bu üst düzey markalarla dünya çapında rekabet eden Xiaomi, ortaya koyduğu telefonların fiyat-performans oranlarıyla göz dolduruyor. 11 Eylül’de piyasaya resmi olarak duyurlması beklenen telefonu Mi Mix 2, adından da anlaşılabileceği gibi geçen yıl dikkatleri üzerine çeken Mi Mix’in yeni modeli olacak.

Dünya çapındaki bir çok kullanıcı çerçevesiz ekranların hayatımıza Galaxy S8 ile girdiğini düşünmesine rağmen işin aslı öyle değildir. Xiaomi’nin bu sene piyasaya çıkaracağı telefon Samsung’un telefonundan daha büyük bir ekran-kasa oranına sahip olacak. Bu durumu Mi Mix 2’nin görsellerine bakarak daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

Bir önceki telefonunun tasarımını Mi Mix 2’de geliştiren Xiaomi, önceki telefonunun aksine daha düzgün kavislere sahip ve ekran-kasa oranı daha yüksek bir tasarım yaptı. Bu oranın bu sene ve önümüzdeki sene geçilemesinin mümkün olmadığını ise otoriteler şimdiden belirtmeye başladı.

Cihazın tasarımı ve muhteşem ekranını bir kenara bırakıp donanımına geçersek öncelikle Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden güç alacağını belirtmemiz gerekiyor. Snapdragon 835, 2017 yılında piyasaya çıkan üst düzey telefonların ana parçasıydı ve bu gelenek Mi Mix 2’de de bozulmadan devam edecek. Cihaz aynı zamanda 6.5 inçlik devasa ve kendine has bir AMOLED ekrana sahip olmasının yanı sıra, 4.400 mAh’lık bir batarya ve 6 GB RAM ile birlikte geliyor. Xiaomi’nin bu muhteşem telefonu açıklaması için 11 Eylül’ü sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Pablo Escobar’ın kardeşi kendi kripto parasını duyurdu
Kripto Paralar ve Blockchain
83 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
83 okunma

Pablo Escobar’ın kardeşi kendi kripto parasını duyurdu

Mert Yamak - 22 Mart 2018

Kripto para birimleriyle ilgili gelişmeler hız kesmeden gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronu Pablo…

Unilever, AdColony işbirliği ile interaktif reklam deneyimini Türkiye’ye getirdi
Sektörel
69 okunma
Sektörel
69 okunma

Unilever, AdColony işbirliği ile interaktif reklam deneyimini Türkiye’ye getirdi

Mert Yamak - 22 Mart 2018

İnteraktif reklam deneyimi konusunda dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olan AdColony, Unilever işbirliğiyle geleceğin reklam modeli Aurora'yı ilk kez Türkiye'ye…

İnternete RTÜK denetimi Meclis’te kabul edilerek yasalaştı
İnternet Yayıncılığı
75 okunma
İnternet Yayıncılığı
75 okunma

İnternete RTÜK denetimi Meclis’te kabul edilerek yasalaştı

Haber Merkezi - 22 Mart 2018

İnternete RTÜK denetimi getiren tasarı Meclis'te kabul edilerek yasalaştı. Meclis’te görüşülen torba tasarının kabul edilen maddesine göre, radyo, televizyon ve…

Yorum yap