Xiaomi’nin oyuncu telefonu Black Shark ilk kez ortaya çıktı

6 Nisan 2018
1104 Görüntülenme

Gün geçtikçe mobil platformların güçlü donanımlarla aynı seviyeyi yakalıyor olması, akıllı telefon dünyasını da farklı bir boyuta taşıyor.

Hatırlayacağınız üzere daha önce oyuncu ekipmanları pazarının lider şirketlerinden Razer, 120Hz ekran yenilemesiyle hızı dikkat çeken oyunculara yönelik telefonu Razer Phone’u tanıtmıştı. Şimdi ise Çinli teknoloji devi Xiaomi, sadece oyuncular için tasarladığı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Telefon ince ekran çerçevelerine sahip olacak

Her ne kadar oyunculara yönelik akıllı telefonların çok daha kaba boyutlarda, 16:9 ekran formatında olacağı düşünülse ve Xiaomi’nin oyuncu telefonuyla ilgili ilk iddialar bu yönde olsa da Weibo’da ortaya çıkan görüntüler iddiaları tamamen yalanlıyor. Xiaomi’nin önümüzdeki hafta tanıtacağı Black Shark kod adına sahip telefon yuvarlatılmış köşelere ve ince ekran çerçevelerine sahip olacak.

Kısacası telefon her ne kadar oyuncular için tasarlanmış olsa da yeni nesil akıllı telefonlardan pek de farklı bir görünüşe sahip olmayacak. Xiaomi’nin telefonla birlikte tanıtmasını beklediğimiz ek aksesuarları ise telefonu tam anlamıyla oyunculara yönelik bir ürün yapacak.

Telefonda Snapdragon 845 yonga seti, 8 GB RAM, 128 GB dahili hafıza ve artırılmış gerçeklik odaklı kameralara yer verileceği tahmin ediliyor.

Xiaomi’nin yeni telefonu hakkında tüm detayları önümüzdeki hafta yapılacak duyuruyla birlikte öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
34 okunma
Mobil
34 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
40 okunma
HABER
40 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
396 okunma
Sektörel
396 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…