Xiaomi, mavi renk yaymaması ve gözlere herhangi bir zararı olmamasının yanında 365 gün pil ömrü sunan dijital çizim tableti MIJIA LCD’yi duyurdu.

Xiaomi’nin yeni dijital çizim tableti, 10 ve 13.5 inçlik boyutlarda geliyor. MIJIA LCD çizim tableti, Xiaomi ürünlerinin beyaz minimalist tarzını koruyor. Cihazın ayrıca ultra hafif bir manyetik kalemi var. Tablet sadece 7 gram ağırlığında olduğundan taşıması da kolay. Tablet, sunum sırasında fikirleri not almak ve göstermek için bir iş asistanı olarak kullanılabilir. Ayrıca bir aile mesaj panosu ve çocuk grafiti yaratıcı araçları olarak da kullanılabilir.

Ekran, özel bir LCD film formülü kullanıyor. Renk kontrastı, yazma hissi ve nota kalınlığı açısından da yükseltildi. Kağıt boyama kadar doğal ve açık olabilir. Bu arada, ekran herhangi bir zararlı mavi ışık yaymadığı için gözler için de güvenli.

Tabletin arka paneli ABS malzemeden yapıldı. Tablet aynı zamanda kolay erişim ve depolama için dört neodim demir bor mıknatıs kullanan manyetik bir kalemle birlikte geliyor.

Elektronik bir kara tahta olarak da kullanılan Xiaomi MIJIA LCD’de mürekkep, mavi ışık ve elektronik radyasyon yok. Düşük güçlü LCD ekran da kullanım süresini uzatıyor.

MIJIA dijital yazı tabletinin ekranı günde 100 kez temizlendiğinde bile 365 güne kadar kullanılabiliyor. Bu da bu tablete sahip olmanız halinde yılda bir kez pil yenileyeceğiniz anlamına geliyor.

Tabletin en büyük eksiği yazdıklarınızı veya çizimlerinizi kaydedemiyor olmanız.

Xiaomi MIJIA LCD’nin 10 inçlik modeli 6 dolar, 13.5 inçlik modelinin fiyatı ise 14 dolar. Bu fiyatların hepsinin Çin piyasası için geçerli olduğunu da belirtelim.

Paylaş