Şirket bir süredir konuyla ilgili açıklama yapmazken internet sitesini güncelleyerek Türkiye’de Xiaomi markasıyla satışa sunacağı ürünler ve ürünlerin garanti süreci hakkında çeşitli bilgileri paylaştı. Xiaomi’nin Türkiye’deki resmi distribütörü olduğu öne sürülen Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, Türkiye’ye getirdiği Xiaomi ürünlerinin teknik desteğini KVK ile sağlayacak. Türkiye’de birçok uluslararası markanın garanti sürecini yürüten KVK, Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş anlaşmasıyla birlikte resmi distribütör aracılığıyla getirilen Xiaomi ürünlerinin de garanti sürecini yürütecek.

Xiaomi ürünleri hangi satış kanallarında olacak?

Elbette Xiaomi’nin Türkiye distribütörü Doğa Mobil ile ilgili merak edilen diğer bir konu da ürünlerin satış kanalları. Dogamobil.com.tr sitesinde yer alan bilgilere göre KVK garantili Xiaomi ürünleri şimdilik N11.com, Hepsiburada, Gittigidiyor, Carrefour SA ve A-101 üzerinden tüketicilerle buluşacak. Ürünlerin bayi tedariği ise Arena Bilgisayar tarafından gerçekleştirilecek. Xiaomi kanadından henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil ancak popüler e-ticaret sitelerinde KVK garantili ürünler “İthalatçı” değil “Distribütör” garantili olarak yer alıyor. KVK’nın internet sitesinde de Türkiye’de hizmet verilen uluslararası markalar arasında “Xiaomi” markası da gün itibariyle listeleniyor. Ürünlerin perakende teknoloji mağazaları ve operatör anlaşmalarıyla satışa sunulup sunulmayacağı konusunda detayların belli olması için ise henüz çok erken. Uyarı: Hepsiburada, N11 ve Gittigidiyor gibi siteler pazar yeri konseptiyle faaliyet gösterdiği için distribütör dışında ithalatçı garantili ürünleri de bu mağazalarda görebilirsiniz. Bu nedenle ürünleri incelerken dikkatli olmanızda yarar var.

Doğa Mobil, hangi Xiaomi ürünlerini Türkiye’ye getirdi?

Bildiğiniz gibi Xiaomi’nin bu yıla damgasını vuran ürünü şüphesiz Xiaomi Mi 6 olmuştu ancak Doğa Mobil henüz Mi 6 cihazının satışını gerçekleştirmiyor. Xiaomi’nin Redmi Note 4, Redmi 4A ve Redmi 4X ürünleri Türkiye’de mevcut durumda satışa sunulurken şirketin internet sitesinde Xiaomi Mi 6 ve Mi Max 2 cihazlarının yakında satışa çıkacağı söyleniyor.

İthalatçı garantili ürünlerle Doğa Mobil’in ithal ettiği ürünler arasında fiyat farkı var mı?

Henüz Xiaomi Mi 6 gibi tepe modeller, Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş tarafından Türkiye’de satışa sunulmadığından dolayı bu soru için henüz net bir yanıt yok. Yine de ilk etapta baktığımızda Xiaomi Redmi Note 4 (32GB) modelinin ithalatçı garantili olarak 950TL bandında, Doğa Mobil tarafından getirilen distribütör garantili ürünün ise 1299TL’ye satıldığını görüyoruz. Genel olarak değerlendirdiğimizde ise  KVK teknik servis desteği için distribütörün belirlediği fiyatlar ideal seviyede görünüyor. Ürünlerin fiyatını gerçekten hakkedip hakketmediğini ise zaman gösterecek.

Xiaomi’den henüz resmi bir açıklama yok

Doğa Mobil her ne kadar Xiaomi Türkiye Resmi Distribütörü olarak kendini konumlandırsa ve garanti desteği KVK tarafından sağlasansa da Xiaomi’den Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş’nin Türkiye’deki resmi distribütörü olduğunu doğrulayan bir açıklama yapılmadı. Yakın zamanda konuyla ilgili Xiaomi’den de doğrulama gelmesi bekleniyor.

Doğa Mobil bir basın toplantısı düzenleyecek

Teknoloji medyası Doğa Mobil’in Xiaomi ile doğrudan bağlantılı olup olmadığını tartışırken yavaş yavaş faaaliyetlerine başlayan Doğa Mobil, internet sitesinde bu yılın sonlarına doğru bir basın lansmanı düzenleyeceklerini ve bu basın lansmanında Xiaomi ve Mi markasıyla olan işbirliklerini basın mensuplarına detaylı bir şekilde anlatacağını belirtiyor. Konuyla ilgili açıklama geldiğinde detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.]]>

Paylaş