Bugün düzenlediği bir etkinlikte bazı yeni akıllı telefon modellerini tanıtan Xiaomi, bir de yeni dizüstü modeli Mi Notebook Pro’yu tanıttı.

Tasarım detaylarıyla dikkat çeken Mi Notebook Pro’nun tasarımının dikkat çekmesinin en büyük nedenlerinden biri de Macbook Pro ile tasarım konusunda oldukça fazla benzerliklere sahip olması. Xiaomi mühendisleri de Macbook Pro’nun tasarımından esinlenerek geliştirdiklerini söylüyor. 15.6 inçlik neredeyse çerçevesiz ekrana sahip olan bilgisayar yalnızca 1.95 kilogram ağırlığında. Bunun yanı sıra USB-C, iki adet USB 3.0, bir adet HDMI, SD kart ve 3,5 mm kulaklık girişlerinin bulunduğu cihaz bu sayede Macbook Pro’nun bir adım önüne geçmeyi başarıyor. Ayrıca Mi Notebook Pro da parmak izi okuyucusuna sahip.

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak işlemci tarafında 8. nesil mobil Intel Core i7 işlemci modeli yer alırken grafik işlemcisi tarafında Nvidia MX150 kullanıldığı görülüyor. 16 GB’a kadar RAM, 1 TB’a kadar PCle SSD seçeneği sunulan bilgisayar hızlı şarj desteği sayesinde 35 dakika içerisinde yüzde 50 şarj oranına ulaşabiliyor.

Windows 10 işletim sistemiyle birlikte satışa sunulan Mi Notebook Pro, 6.399 yuandan (yaklaşık 980 dolar) başlayan fiyatlara sahip.