Xiaomi kritik bir patent davasıyla karşı karşıya

29 Ocak 2018
284 Görüntülenme

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, bugüne dek birçok markanın patentlerini ihlal ettiği iddialarıyla eleştirilerin hedefi olmuştu. Xiaomi’ye yöneltilen bu suçlamaların birçoğu her ne kadar asılsız olsa da şirket bu kez ciddi bir patent davasıyla karşı karşıya.

Çinli üreticiler başta olmak üzere birçok akıllı telefon üreticisinin kendine ait patentleri ihlal ettiği iddiasını öne süren Coolpad, geçtiğimiz günlerde büyük bir patent savaşı başlatacağının sinyallerini vermişti. Coolpad’in ilk hedefi ise Xiaomi oldu.

Coolpad tarafından üç farklı patentini ihlal ettiği gerekçesiyle suçlanan Xiaomi ve Xiaomi’nin partnerlerinden Yulong Computer Communications Technology hakkında yasal süreç çok yakında başlayacak.

“Ciddi maddi zarar ettik”

Bugüne dek yüzlerce patente sahip olduğunu söyleyen Coolpad yetkilileri, Xiaomi gibi üreticilerin kendisine ait patenleri ihlal ettiğini ve bu nedenle Coolpad’in önemli derecede zarar ettiğini söylüyor.

Coolpad Note 5 v Redmi Note 4

Özellikle Coolpad Note 5 ve Xiaomi Redmi Note 4 modelleri arasındaki benzerlik, son kullanıcının da gözünden kaçmayacak nitelikte.

Elbette şimdilik resmi bir kanıt sunulmadığı için davayı kimin kazanacağını tahmin etmek zor ancak ilerleyen günlerde Coolpad’in Xiaomi dışındaki hangi markaları da patent ihlali nedeniyle hedef aldığını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu
26 okunma
26 okunma

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu

Onur Binay - 21 Nisan 2019

1 Nisan 2019 tarihi itibariyle, Nissan’ın Fas, Tunus, Sudan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Türkmenistan pazarlarındaki operasyonlar, görev alanı genişleyen…

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
65 okunma
65 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
85 okunma
85 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

%d blogcu bunu beğendi: