Apple’ın kendi patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 2015 yılında Apple’ı dava ederek 234 milyon dolar tazminat talep eden Wisconsin Üniversitesi ve Apple arasındaki dava hala sonuçlanmış değil. Wisconsin Üniversitesi A7, A8 ve A8X işlemcilerinde kendi patentlerinin Apple tarafından izinsiz kullanıldığına dair iddialarını öne sürerken Apple’ın bu iddiayı reddetmesi dava sürecini uzatıyor.

Ayrıca Okuyun: Foxconn, Yeni iPhone’ların Seri Üretimine Başladı

Wisconsin Üniversitesi ve Apple arasındaki davasındaki dava süreci devam ederken Wisconsin Üniversitesi, bu süre içinde patent ihlali nedeniyle uğradıkları zararın artışından dolayı mahkemeye tazminat artışı talebinde bulundu. Üniversite yetkilileri, Apple’dan patent ihlali için mevcut durumda 506 milyon dolar talep ediyor.

Peki Apple neden cezayı ödemek istemiyor?

Apple’ın genel olarak gelirlerini hesaba kattığımızda 506 milyon dolar ceza, Apple için aslında pek de büyük bir meblağ değil ancak şirket patent ihlali yaparak izinsiz bir şekilde başka kurum ya da kuruluşlar tarafından geliştirilen teknolojileri kullandığını kabul etmek istemiyor.

Apple ve Wisconsin Üniversitesi arasında uzun süredir devam eden patent davası hakkındaki gelişmeleri ve bu davanın nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here