WhatsApp, Business için resmi beta beta programını açtıktan sonra, iş kullanıcıları yeni özellikleri test etmeye başladı. Özellikle, WhatsApp kısa bir süre önce TestFlight programında yayınlanan son güncellemeleri için yeni bir özellik sağladı. Şimdi bu özellik hakkında konuşalım.

WhatsApp beta sürümüne gelen 2.19.21.5 güncellemesi ile WhatsApp Business için Short Link yani Kısa Bağlantı özelliğini kullanıma sundu. İşletme, Varsayılan İletiyi yapılandırabileceğiniz İşletme Ayarları’ndaki yeni bir bölüme erişebiliyor. Bu özellikle birlikte işlemeler, müşterilerinin kendileri ile direkt olarak iletişime geçebilecekleri Wa.me uzantılı bir kısa link ve bir varsayılan mesaj oluşturabilecekler.

Wa.me , geçen yıl Android 2.18.138 için WhatsApp beta ile belirli bir sohbeti hızla açmaya izin veren hizmet.

WhatsApp Android beta için yayınlanan 2.19.80 sürüm ise uygulamaya İletildi Bilgisi ve Sık İletildi adlı iki yeni özellik ekledi. Bu özellikler, WhatsApp’ta yalan haberlerin yayılmasını engellemeyi amaçlıyor.

İletildi Bilgisi özelliğiyle herhangi bir sohbete ilettiğiniz mesajın kaç kez iletildiğini görebilirsiniz. Yalnızca gönderilen mesajların kaç kez iletildiğini görebiliyorsunuz. Sık İletildi ise bir mesajın çok fazla iletilip iletilmediğini görmenizi sağlıyor. Bir mesaj 4’ten fazla kez iletildiyse mesajın üzerinde iletildi yerin sık iletildi yazıyor.

Paylaş