WhatsApp’a iki önemli özellik geliyor

WhatsApp, Android sürümü için 2.19.151 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme WhatsApp’a iki yeni özellik ekledi.

23 Mayıs 2019
489 Görüntülenme

WhatsApp’ın Android sürümüne gelen yeni güncellemeyle WhatsApp durumlarını Facebook Hikayeler’de paylaşabileceksiniz. Bunun dışında QR kod kullanarak diğer WhatsApp kullanıcıları ile profilinizi paylaşabileceksiniz.

Temel olarak, ekleme, WhatsApp kullanıcılarının Facebook’ta yeni hikayeler yayınlamasını kolaylaştıracak.

QR kodu ile paylaşma seçeneğini de kişilerin LinkedIn profilinde profillerini nasıl paylaşabileceğine benzer şekilde çalışıyor. Ayrıca, Facebook Instagram’da benzer bir QR kod destekli Nametag özelliği sağlamıştı.

WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini kolayca Facebook’ta bir hikaye olarak paylaşmalarını sağlamak için Durum bölümüne Facebook Hikayesi Ekle düğmesi de getiriyor . Yeni özelliğin kanıtlarının Android için WhatsApp beta sürüm 2.19.151’de tespit edildiği bildirildi.

Geçen yılın Ocak ayında, Facebook, Instagram Hikayelerini WhatsApp Durum güncellemeleri olarak paylaşma özelliğini test etmeye başlamıştı. Sosyal medya devinin bu yılın başlarında , WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger’ın altında yatan mesajlaşma altyapısını birleştirmeyi planladığı bildirildi.

Profil bölümünden geçtikten sonra QR kod düğmesine dokunduğunuzda, WhatsApp diğer kullanıcıların sizi kişi listesine eklemelerine izin veren QR kodunu gösteriyor. WhatsApp’ınızdaki kamera özelliğini kullanarak QR kodlarını tarayarak diğer kullanıcıları kişi listenize ekleyebilirsiniz.

WhatsApp’ın, kullanıcıların özelliği tamamen devre dışı bırakmalarını sağlamak için QR kodunu iptal etme seçeneği sunacağı da söyleniyor. Ayrıca, QR kodlarını doğrudan web sitelerinde ve uygulamalarında paylaşabilecek olan WhatsApp Business kullanıcıları için geliştirme çok önemli olabilir.

WhatsApp, iletişim bilgilerini paylaşmak için QR kod özelliğini ekleyen ilk uygulama olmayacak. Bahsettiğimiz gibi, LinkedIn bir süredir mobil uygulamalarında benzer bir deneyim sunuyor.

Ne yazık ki, WhatsApp’ın bu özelliklerinin ne zaman halka açılacağı belli değil.

İlginizi çekebilir

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor
62 okunma
62 okunma

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Huawei, müşterilerini korumak adına son dönemde cazip fırsatlar sunuyor. Şirket Çin dışında da zorlaşan yeni müşteriler kazanmaya çalışıyor. Çin'de, şirket…

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu
55 okunma
55 okunma

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Twitter'da Steam Database kullanıcı adıyla yapılan bir duyuruda, Steam yaz indirimlerinin 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağı ve iki hafta süreceği…

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor
58 okunma
58 okunma

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Bu kararın arkasında geçerli hiçbir sebep yok. Bu yüzden sadece takımın önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı sayısız güncelleme olduğunu tahmin edebiliriz.…

%d blogcu bunu beğendi: