WhatsApp, her geçen gün geliştirdiği yazma deneyimini daha da hızlandırmak ve bu hızlılığı bozmadan kullanıcılara yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Şimdi ise WhatsApp’a uzun zamandır gelmesi beklenen kalın yazma, yazının altını çizme ve eğik yapma gibi kısayollarını geliştiriyor.

Aslında WhatsApp’ta kalın ve italik yazma gibi özellikler vardı ve  *mesaj* şeklinde yazdığında mesaj kalın, _mesaj_ şeklinde yazdığında italik, ~mesaj~ şeklinde yazdığında üstü çizili bir şekilde mesajlar görünüyordu. Şimdi ise WhatsApp, bu kısaltmaları tanıyarak font seçenekleri sunacak ve kullanıcılar yazı fontlarını değiştirebilecek.

Aynı zamanda Facebook bu noktada yapay zekasını da devreye sokmaya hazırlanıyor. Buna bağlı olarak WhatsApp, vurgulayacağınızı düşündüğünüz kelimeleri kalın bir şekilde oluşturacak ve böylelikle yazışmalarda sembolleri aramadan farklı yazı seçeneklerini kullanmanıza da imkan tanıyacak.

Peki bu özellik ne işe yarayacak?.

WhatsApp belki de bu yeni yazı kısayollarını “Ünlü bilim insanı Nikola Tesla şöyle demiştir: Nasılsınız?” gibi bir kullanıma büründürmeyi hayal etse de kalın yazı fontu “Her şey bitti Süleyman anlıyor musun?” şeklinde sevgili triplerinde daha yaygın olarak kullanılan bir hal almıştı. Haliyle WhatsApp üzerinden kısa ve özet tadında görüşmeler yapıldığından dolayı bu özelliğin pek de farklı bir kullanımı mümkün görünmüyordu.

Şimdi ise farklı font seçenekleri ve bu özelliklerin daha da hızlanmasıyla birlikte WhatsApp amacına ulaşacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here