Hatırlayacak olursanız bir süredir WhatsApp’a gelecek yeni bir özellikle gönderilen mesajların silinebileceği belirtiliyordu ancak hem özelliğin nasıl çalışacağına dair hiçbir bilgi yoktu. Şimdi ise WABetaInfo isimli Twitter hesabı, paylaştığı detaylarla gönderilen mesajları silme özelliğinin nasıl çalıştığını gösterdi.

İlk etapta WhatsApp’ın beta sürümüne eklenen bu özellik tıpkı Skype’deki gibi mesajları geri alma mantığıyla çalışıyor. Aslında mesaj silmeden ziyade WhatsApp’ın gönderilen mesajı geri çağırma olarak adlandırdığı bu özellikle karşıdaki kişiye gönderdiğiniz hatalı mesajı üzerine basılı tutarak geri çağırabiliyorsunuz. bu mesajı geri çağırdığınızda ise karşınızdaki kişi mesajın içeriğini göremiyor ancak ona bir mesaj attığınızı ve ardından bu mesajı geri çağırdığınızı görebiliyor.

WhatsApp’taki bu özelliğin diğer bir önemli noktası ise zaman kısıtlaması. WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar mesajı gönderdikten maksimum 5 dakika sonra mesajı geri çağırabilecek. Eğer mesajın gönderilmesinin ardından 5 dakika geçtiyse bu özellik geçerli olmayacak.

Mesajı geri çağırma özelliğinin WhatsApp’a ne zaman ekleneceğine dair kesin bir açıklama mevcut değil ancak bu yılın sonuna kadar özelliğin WhatsApp’a eklenmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here