WhatsApp , Android, iOS, Windows Phone, Windows PC ve Mac OS ile dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servislerinden biri. Bağımsız bir geliştirici tarafından WhatsApp Web için karanlık mod (Dark Mode) geliştirdi.

WhatsApp mesajlarını bir masaüstünden gönderme yeteneğine sahip olmak, bilgisayarınızda çok fazla zaman geçiriyorsanız ve telefonunuzu her mesaj için elinize almak istemiyorsanız, gerçekten yardımcı bir seçenek.

WhatsApp için uzun süredir karanlık mod isteniyor. Android uygulaması en son Mart 2019’da karanlık modu test etmişti. Henüz masaüstü istemciler için karanlık mod hakkında hiçbir şey duymadık, ancak bu tema ile, karanlık modu etkili bir şekilde Windows veya Mac’e getirebilirsiniz.

Bağımsız bir geliştirici olan “m4heshd”, Github sayfasında Windows ve MacOS için WhatsApp Web’e karanlık mod getiren bir yazılım paketi yayınladı. Yazılım, NodeJS kurulum tipini kullanıyor. Ayrıca geliştiriciye göre güvenlik endişesi taşımamıza gerek yok. Yükleme sırasında yazılım sadece WhatsApp Web’in arayüzünden sorumlu dosyalarda değişiklik yaratıyor.

WhatsApp Web için karanlık mod yazılımının üçüncü parti olduğunu ve bu sebeple, bilgilerinizin üçüncü şahısların eline teslim etme riski taşıdığını belirtelim.

Bu riski göze alıyorsanız WhatsApp Web için üçüncü parti karanlık modu şu adımları izleyerek yükleyebilirsiniz:

Mod için gerekli dosyaları buradan indirin
WhatsApp Web resmi uygulamasını açın
Eğer bilgisayarınız MacOS ile çalışıyorsa modu yüklerken güvenlik uyarısı alabilirsiniz, Ayarlar bölümüne gidip izin vermeniz gerekiyor.
İndirdiğiniz dizin içerisindeki WADark dosyasını çalıştırın,
Dosyayı çalıştırdığınızda WhatsApp karanlık moda kavuşacak.
Karanlık modu kaldırmak istediğinizde WADark klasörünü silebilirsiniz.

Paylaş