WhatsApp, mesajlaşma uygulamasının resmi olmayan üçüncü taraf versiyonlarına karşı mücadelesinde sert bir adım attı. Raporlar, üçüncü parti uygulamları ya da WhatsApp’ın değiştirilmiş sürümlerini kullananların yasaklandığını gösteriyor. Bu kullanıcılar konuşma geçmişlerine ve hesaplarına tekrar ulaşmak isterlerse uygulamanın resmi halini indirmek zorunda.

Birçok kişi tarafından belirtildiği gibi, bu hamle, üçüncü parti WhatsApp versiyonlarının sayısı yüzünden. Birçok kullanıcının bu tür üçüncü parti sürümlere çekilmesinin nedeni, henüz resmi WhatsApp hizmetinin bir parçası olmayan kullanışlı özelliklerin varlığı. Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması, dünyadaki en popüler mesajlaşma aracı. Dünya genelindeki popüler duruma ayak uydurabilmek için, grup davet kısıtlamaları, daha kolay dosya paylaşımı ve gelişmiş birçok yeni özellik sunuyor.

Üçüncü taraf uygulamalar benzersiz özellikler sunarken, bu tür hizmetleri kullanmak gizlilik ve veri güvenliği faktörlerini ciddi şekilde tehlikeye atıyor. Bu tür hizmetleri kullanırken, kullanıcılar üçüncü taraf uygulama geliştiricisinin insafına kalıyor. Hackerlar bu uygulamalar üzerinden kişisel verilerinizi ele geçirebilirler.

Paylaş