WhatsApp, spam grup davetlerini önleyen yeni gizlilik ayarını açıkladı

WhatsApp, Grup Sohbeti Davetiyeleri özelliğini sonunda duyurdu. Bu özellik sayesinde WhatsApp’ta kimlerin sizi bir sohbet grubuna ekleyebileceğini ve kimlerin sizi bir sohbet grubuna eklemesi için davetiye gönderebileceğini belirleyebiliyorsunuz.

3 Nisan 2019
633 Görüntülenme

WhatsApp, sizi gruplara kimlerin ekleyeceğine karar vermenize yardımcı olacak ve spam eklemelerini önleyen yeni bir gizlilik ortamı oluşturduğunu duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması, esas olarak kullanıcılara gruba katılma seçeneği vermek için gruplara davet sistemi getiriyor. Yeni güncelleme, pek çok siyasi partiyi, anlık mesajlaşma uygulamalarını ve sosyal medya ağlarını halkı etkilemek için önemli bir kaynak olarak kullanmaya iten Hindistan’daki önümüzdeki seçim mevsimi dikkate alındığında hayati öneme sahip.

WhatsApp, yeni gizlilik ayarı ve davet sistemi sayesinde kullanıcıların aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağını söyledi.

WhatsApp’ta Hesap> Gizlilik > Gruplar WhatsApp ayarları menüsünden ve sonra üç farklı seçenek karşınıza gelecek. Bunlar Hiç Kimse , Önemli Kişiler ve Herkes .
Hiç kimse seçeneğini seçerseniz, davet edildiğiniz her WhatsApp grubuna katılmayı onaylamanız gerekiyor. Ancak, Kişilerim seçeneği, adres defterinizde bulunan kullanıcıların sizi gruplara ekleyebilmelerini sağlıyor. Ayrıca herhangi bir kısıtlama getirmeyen Herkes seçeneği de olacak.

Hiç kimse seçeneğini seçtiyseniz, sizi bir gruba davet eden kişiden size kişisel bir sohbet yoluyla özel davet göndermesi isteniyor. Özel davet, alınmasından üç gün sonra sona erecek. Ayrıca, Kişilerim seçeneğini seçerseniz ve adres defterinizden olmayan birini sizi bir gruba davet etmeye çalışırsa , benzer durum söz konusu.

Özellik bazı kullanıcılara dağıtılamaya başladı ve önümüzdeki haftalarda küresel olarak kullanıma sunulacak. Değişikliği görmek için cihazınızda en son WhatsApp sürümünün olması gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: