WhatsApp, sizi gruplara kimlerin ekleyeceğine karar vermenize yardımcı olacak ve spam eklemelerini önleyen yeni bir gizlilik ortamı oluşturduğunu duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması, esas olarak kullanıcılara gruba katılma seçeneği vermek için gruplara davet sistemi getiriyor. Yeni güncelleme, pek çok siyasi partiyi, anlık mesajlaşma uygulamalarını ve sosyal medya ağlarını halkı etkilemek için önemli bir kaynak olarak kullanmaya iten Hindistan’daki önümüzdeki seçim mevsimi dikkate alındığında hayati öneme sahip.

WhatsApp, yeni gizlilik ayarı ve davet sistemi sayesinde kullanıcıların aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağını söyledi.

WhatsApp’ta Hesap> Gizlilik > Gruplar WhatsApp ayarları menüsünden ve sonra üç farklı seçenek karşınıza gelecek. Bunlar Hiç Kimse , Önemli Kişiler ve Herkes .
Hiç kimse seçeneğini seçerseniz, davet edildiğiniz her WhatsApp grubuna katılmayı onaylamanız gerekiyor. Ancak, Kişilerim seçeneği, adres defterinizde bulunan kullanıcıların sizi gruplara ekleyebilmelerini sağlıyor. Ayrıca herhangi bir kısıtlama getirmeyen Herkes seçeneği de olacak.

Hiç kimse seçeneğini seçtiyseniz, sizi bir gruba davet eden kişiden size kişisel bir sohbet yoluyla özel davet göndermesi isteniyor. Özel davet, alınmasından üç gün sonra sona erecek. Ayrıca, Kişilerim seçeneğini seçerseniz ve adres defterinizden olmayan birini sizi bir gruba davet etmeye çalışırsa , benzer durum söz konusu.

Özellik bazı kullanıcılara dağıtılamaya başladı ve önümüzdeki haftalarda küresel olarak kullanıma sunulacak. Değişikliği görmek için cihazınızda en son WhatsApp sürümünün olması gerekiyor.

Paylaş