WhatsApp sahte haberleri durdurmak için ayda 2 milyon hesabı siliyor

WhatsApp, 200 milyondan fazla kullanıcısına ev sahipliği yapan Hindistan'da 'istismarın durdurulması' konusunda bir makale yayınladı. Burada ayda 2 milyon hesabın silindiği belirtildi.

7 Şubat 2019
196 Görüntülenme

WhatsApp, sahte haber ve yanlış bilgiyi yaymak için dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasının kullanımını engelleme çabasının bir parçası olarak ayda 2 milyon hesabı sildiğini söyledi.

Facebook’a ait servis, “suistimali durdurma” konulu makalenin bir parçası olarak bu verileri yayımladı.

Şiddete yanıt olarak, Facebook ve Twitter gibi yayın odaklı sosyal medya hizmetlerinin artan incelemesinin yanı sıra, WhatsApp kendisini bireyler veya küçük gruplar arasındaki iletişim için tasarlanmış özel bir mesajlaşma uygulaması olarak sunmaya çalıştı.

WhatsApp, mesaj iletim sayısını da ülkede 20’den 5’e çekmişti.

Şirkette istenmeyen posta önleme mühendisliği ekibini yöneten Matt Jones, “İnsanlara bir megafon vermek için değiliz, özel mesajlaşma için buradayız” dedi.

Jones, her ay yasaklanan 2 milyon hesabın yaklaşık % 95’inin, kullanıcı raporlarından ziyade şirket tarafından tespit edilen “anormal WhatsApp davranışının” bir sonucu olduğunu söyledi. Yüzde 5’lik kısım ise kullanıcı şikayetleri sayesinde kaldırıldı.

İlginizi çekebilir

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama
22 okunma
22 okunma

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama

Meriç Türkbıkmaz - 24 Nisan 2019

TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu…

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi
52 okunma
52 okunma

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Instagram ilk iki yıl önce Hikayeler'e anket desteği ekledi. Bugün ise bu özellik çoktan seçmeli sorularla destekleniyor. Yeni “quiz çıkartması”, kullanıcıların…

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi
34 okunma
34 okunma

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Razer Blade 15 serisi kendi içerisinde iki farklı modele sahip. Tepe model olan Razer Blade 15 Advanced olarak isimlendirilen modelde…

%d blogcu bunu beğendi: