WhatsApp, kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak

15 Mart 2018
71 Görüntülenme

Facebook ve WhatsApp arasındaki kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava sonuçlandı. WhatsApp, İngiltere’deki kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak.

Facebook ve WhatsApp arasında United Kingdom Information Commissioner’s Office (İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi) ya da ICO tarafından yürütülen kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava kapatıldı.

Dava sonrasında alınan karara göre WhatsApp ve Facebook herhangi bir para cezasına çarptırılmadı. Bunun dışında Facebook, güvenlik sistemini Verilerin Korunması Yönetmeliği’nin (GDPR) gereklerini yerine getirene kadar WhatsApp, herhangi bir veriyi Facebook ile paylaşmayacak. Gerekli düzenlemeler sağlandıktan sonra Facebook, verileri talep edebilecek.

ICO komisyon üyesi Denham, “Veri koruma yasası bir şirketin kişisel verileri paylaşmasını engellemez. Sadece yasal gerekliliklere uymak zorundadır” dedi. ICO’nun soruşturmasının sonucu olarak Facebook’u cezalandırmayacağını söyleyen Denham, “Çünkü WhatsApp yasadışı şeyler yapmak istese bile, aslında hiç yapmadı. Bu da Facebook için bir kazanç” dedi.

Bir WhatsApp sözcüsü ICO’nun soruşturması hakkında yaptığı açıklamada, “WhatsApp, kullanıcılarımızın gizliliği konusu oldukça önemli. Çok az veri topluyoruz ve her mesaj uçtan uca şifreleniyor. Geçen sene tekrar tekrar belirttiğimiz gibi, İngiltere Bilgi Komiserinin Avrupa’da herhangi bir yerde endişe duyduğunu söylediği şekilde veri paylaşmıyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!
Mobil
126 okunma
Mobil
126 okunma

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen zammını hayata geçirmiş ve yeni döviz kuruna göre ürünlerinin fiyatını artırmıştı. Bu…

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak
Genel
39 okunma
Genel
39 okunma

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Akıllı telefonlarında yer verdiği güçlü donanımın yanı sıra yazılım yetenekleriyle bu donanımların en kararlı şekilde çalışmasını sağlayan Huawei, EMUI arayüzüne…

Rolls Royce da uçan taksi üretecek
Otomobil ve Otonom Araçlar
51 okunma
Otomobil ve Otonom Araçlar
51 okunma

Rolls Royce da uçan taksi üretecek

Haber Merkezi - 17 Temmuz 2018

Rolls Royce lüks uçan taksi projesi üzerinde çalışıyor. Lüks uçan taksilerin 2020'de hizmete sunulması planlanıyor. Rolls Royce, İngiltere'de gerçekleşen bir…