WhatsApp, kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak

15 Mart 2018
172 Görüntülenme

Facebook ve WhatsApp arasındaki kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava sonuçlandı. WhatsApp, İngiltere’deki kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak.

Facebook ve WhatsApp arasında United Kingdom Information Commissioner’s Office (İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi) ya da ICO tarafından yürütülen kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava kapatıldı.

Dava sonrasında alınan karara göre WhatsApp ve Facebook herhangi bir para cezasına çarptırılmadı. Bunun dışında Facebook, güvenlik sistemini Verilerin Korunması Yönetmeliği’nin (GDPR) gereklerini yerine getirene kadar WhatsApp, herhangi bir veriyi Facebook ile paylaşmayacak. Gerekli düzenlemeler sağlandıktan sonra Facebook, verileri talep edebilecek.

ICO komisyon üyesi Denham, “Veri koruma yasası bir şirketin kişisel verileri paylaşmasını engellemez. Sadece yasal gerekliliklere uymak zorundadır” dedi. ICO’nun soruşturmasının sonucu olarak Facebook’u cezalandırmayacağını söyleyen Denham, “Çünkü WhatsApp yasadışı şeyler yapmak istese bile, aslında hiç yapmadı. Bu da Facebook için bir kazanç” dedi.

Bir WhatsApp sözcüsü ICO’nun soruşturması hakkında yaptığı açıklamada, “WhatsApp, kullanıcılarımızın gizliliği konusu oldukça önemli. Çok az veri topluyoruz ve her mesaj uçtan uca şifreleniyor. Geçen sene tekrar tekrar belirttiğimiz gibi, İngiltere Bilgi Komiserinin Avrupa’da herhangi bir yerde endişe duyduğunu söylediği şekilde veri paylaşmıyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

Samsung televizyonlarda indirim başladı
12 okunma
12 okunma

Samsung televizyonlarda indirim başladı

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Samsung Türkiye'nin her yıl geleneksel olarak uyguladığı Büyük TV Günleri kampanyasının beşincisi başladı. 12 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında…

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir
56 okunma
56 okunma

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir

Uğur Özdağlı - 19 Nisan 2019

Günümüzün popüler uygulaması instagram ana sayfada gönderilerin beğeni sayacını kaldırabilir. Şirket, gönderilerin beğeni sayılarını arayüzde gizleyip, kullanıcının esas olarak gönderiyi…

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı
156 okunma
156 okunma

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı

Uğur Özdağlı - 18 Nisan 2019

Cihazın katlanabilir ekranıyla ilgili sorun yaşayanlar arasında The Verge, CNBC ve Bloomberg gibi kuruluşların editörleri yer alıyor. Bloomberg’ün uygulama ve…

%d blogcu bunu beğendi: