WhatsApp, kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak

15 Mart 2018
122 Görüntülenme

Facebook ve WhatsApp arasındaki kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava sonuçlandı. WhatsApp, İngiltere’deki kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacak.

Facebook ve WhatsApp arasında United Kingdom Information Commissioner’s Office (İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi) ya da ICO tarafından yürütülen kullanıcı verilerinin paylaşımı konusundaki dava kapatıldı.

Dava sonrasında alınan karara göre WhatsApp ve Facebook herhangi bir para cezasına çarptırılmadı. Bunun dışında Facebook, güvenlik sistemini Verilerin Korunması Yönetmeliği’nin (GDPR) gereklerini yerine getirene kadar WhatsApp, herhangi bir veriyi Facebook ile paylaşmayacak. Gerekli düzenlemeler sağlandıktan sonra Facebook, verileri talep edebilecek.

ICO komisyon üyesi Denham, “Veri koruma yasası bir şirketin kişisel verileri paylaşmasını engellemez. Sadece yasal gerekliliklere uymak zorundadır” dedi. ICO’nun soruşturmasının sonucu olarak Facebook’u cezalandırmayacağını söyleyen Denham, “Çünkü WhatsApp yasadışı şeyler yapmak istese bile, aslında hiç yapmadı. Bu da Facebook için bir kazanç” dedi.

Bir WhatsApp sözcüsü ICO’nun soruşturması hakkında yaptığı açıklamada, “WhatsApp, kullanıcılarımızın gizliliği konusu oldukça önemli. Çok az veri topluyoruz ve her mesaj uçtan uca şifreleniyor. Geçen sene tekrar tekrar belirttiğimiz gibi, İngiltere Bilgi Komiserinin Avrupa’da herhangi bir yerde endişe duyduğunu söylediği şekilde veri paylaşmıyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
62 okunma
62 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
57 okunma
57 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
39 okunma
39 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: