WhatsApp, tüm kullanıcılar için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir özellik ise gelecek güncellemelerde TestFlight beta programına katılan herhangi bir iOS beta kullanıcısı için geçerli olacak.

Grup Davet özelliği henüz uygulamada mevcut değil. Ancak WhatsApp bu özelliği platforma eklemek için çalışıyor.

Herhangi bir kullanıcı, hiç tanımadığı kişileri WhatsApp grubuna davet edebiliyor. Bu durum ise zaman zaman can sıkıcı hale dönüşebiliyor.

WhatsApp, kullanıcıların istekleri dışında gruplara eklenmesini engellemek için davetiye özelliği üzerinde çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar, kimler tarafından WhatsApp gruplarına eklenebileceklerini kontrol edebilecek.

Bu özellik henüz yukarıda bahsettiğimiz gibi mevcut değil. Bir sonraki iOS beta güncellemelerinde etkin olacak. Bu nedenle daima en son beta sürümünü kullandığınızdan emin olun. Grup Davetiyesi özelliğini WhatsApp Ayarları > Hesap > Gizlilik > Gruplar bölümünden yönetebilirsiniz.

Seçilen gizlilik ayarına dayanarak aşağıdaki gibi istekler alacaksınız:

Herkes: Şu an olduğu gibi herhangi biri sizi bir WhatsApp grubuna ekleyebilecek.

Kişilerim: Bu seçenekte yalnızca rehberinizde kayıtlı olan kişiler sizi bir WhatsApp grubuna ekleyebilecek. Diğer kişiler bir WhatsApp grubuna katılmanız için size davetiye gönderecek.

Hiçkimse: Bu seçeneği seçerseniz hiçkimse sizi bir WhatsApp grubuna ekleyemeyecek. Bunun yerine size davetiye gönderecekler.

Yönetici sizi ekleyemediğinde, gruba gerçekten katılmak isteyip istemediğinizi seçebileceğiniz yeni bir sohbet oluşturulacak. Davetiyeyi 72 saat içinde kabul edebilirsiniz, aksi takdirde sona erecek ve gruba katılamayacaksınız. Yeni bir davetiye beklemeniz gerekecek veya bir grup davet bağlantısı kullanabilirsiniz. Aynı gruptan aynı anda iki davetiye alamayacağınızı unutmayın.

Özellik geliştirme nedeniyle şu anda kullanılamıyor ve gelecekte hem Android hem de iOS kullanıcıları için etkin olacak.

Paylaş