WhatsApp Business, bir süredir iOS platformu için test ediliyordu. Şimdiyse WhatsApp Business’ın iPhone’larda da kullanılabileceği duyuruldu. İşletmeler, Android platformunda olduğu gibi iOS’ta da uygulamayı indirip tüm özellikleriyle kullanabilecekler.

WhatsApp’ın konuyla ilgili olarak şunları dedi:

“Bugün iOS için WhatsApp Business uygulamasını sizlere sunuyoruz. Tıpkı geçen yıl içinde milyonlarca işletme tarafından dünyanın her yerinde benimsenen Android sürümü gibi iOS için WhatsApp Business uygulamasını da artık Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebilir, küçük işletmelerin ve müşterilerin iletişim kurmasına yardımcı olacak özellikleri siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özellikler:

İşletme Profili: İşletmenizle ilgili işletme açıklaması, e-posta veya mağaza adresleri ve web sitesi gibi yararlı bilgileri paylaşabilirsiniz.

Mesajlaşma Araçları: Etkili mesajlaşma araçlarıyla müşterilere kolayca yanıt verebilirsiniz. Hızlı cevaplarla sık sorulan soruları hızla yanıtlayabilir, karşılama mesajlarıyla işinizi müşterilerinize tanıtabilir ve uzakta mesajlarıyla müşterilerinizin sizden ne zaman bir cevap alabileceklerinin bilgisini paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Web: Konuşmaları yönetmek ve müşterilere dosya göndermek için masaüstünüzden sohbet edebilirsiniz.”

Bugünden itibaren ülkemizdeki iPhone kullanıcıları da App Store’dan uygulamayı indirebilirler.

Paylaş