Bu videomuzda eğer bir webi sitesi sahibiyseniz ziyaretçilerinizin kullanım alışkanlıklarını ölçümleyerek onları daha yakından tanımanızı sağlayan VisitorLab ile bir araya geldik.

VisitorLAB, kullanıcı deneyimlerini görselleştirerek web sitenizi ziyaretçilerinizin gözünden görmenizi sağlayan aynı zamanda web site performansınızı arttırmanız için gerekli tüm verileri size sunan bir web analitik yazılımı.

Makine öğrenmesi ile desteklenmiş VisitorLAB ile web sitelerindeki kullanıcı hareketlerinden anlamlı veriler elde edebiliyor, kullanıcılardan site ile ilgili geri bildirimler toplayabiliyorsunuz. Böylece web sitelerini ziyaretçilerin hareketlerinden elde edilmiş bilgilere göre düzenleyerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratma şansı elde edebiliyorsunuz ve web sitenizin performansını arttırabiliyorsunuz.

Ziyaretçi kayıtları, ısı haritaları, funnellar aracılığı ile ziyaretçilerinizin tüm kullanım süreçlerini videolar aracılığı ile izlemenin yanı sıra, web sitenizin en çok tıklanan alanlarını, ziyaretçilerinizin nihai sonuca ulaşmak için izledikleri yolu, hangi sayfada sitenizden çıktıklarını gözlemleyebiliyorsunuz.

Console hataları tespiti ve form analizleri ile web sitenizin arka yüzünde olan ancak kullanıcı deneyimini negatif etkileyen hataların hangi sebeple oluştuğunu direkt tespit edebiliyorsunuz. Böylece yazılım ekibinizin tespit edilmiş hatayı çözme süresini hızlandırabiliyorsunuz.

Anketler ve geri bildirim araçları ile de web sitenizde gezinen ziyaretçilerin web siteniz hakkında ne düşündüğü, deneyimden memnun kalıp kalmadığı ya da ne gibi özellikler istedikleri hakkında bilgi toplayabiliyorsunuz.

VisitorLAB, ziyaretçi kayıtlarının kaydedilmesi sonucu oluşan videolardan dilerseniz küçük ya da genel kullanıcı grupları ile ilgili kullanıcı davranışlarını makine öğrenmesi algoritması ile sizler için çıkartabiliyor. Böylece her bir videoyu izleme ve videolardan data çıkarmak için harcayacağınız zamandan sizi kurtarıyor.

Paylaş