Volvo Yeni Araç İçin Çalışmıyor Ama Polestar Yapabilir

22 Temmuz 2017
78 Görüntülenme

Motor teknolojisindeki gelişmelerin baş göstermesiyle birlikte otomobil sektöründe oldukça hareketli olaylar yaşanıyor. Kimi firmaların köklü değişikliklere uğradığına tanık olurken kimi firmaların ise ayrılıklar yaşadığını görmek çok zor değil. Elbette şirketler, büyük çaplı planlar yaparak bu işe girişiyor. Güncel haberler arasında ise Volvo rozeti altından çıkıp yola yalnız yürümeye karar veren Polestar baş köşede duruyor.

Autocar, Polestar’ın Volvo rozeti altından çekilmesiyle beraber kendi markasına ağırlık vereceğini ve Polestar’ın yeni araç fikirlerini ortaya sunacağını bildirmişti. Sıkı araba takipçileri ise bu habere, büyük umutla sarılmıştı. Alınan haberlere göre Polestar, bu yıl yeni bir araba çıkarıyor. Gelen detayların ise çok hızlı bildirildiği göze çarpıyor.

Söz konusu habere ve detaylara göre Polestar’ın kararlılığı tartışılabilir durumda çünkü her ne kadar bilgiler detaylı olarak verilse de bir kesinlik söz konusu değildi. Haberin takipçileri ise gözlerini bir yandan Volvo’ya çevirmiş durumda.

Polestar, kendi rozeti altında yeni bir otomobil üretimine girişebilir. Volvo ile yaşadığı ayrılığın hemen sonrasında böyle bir karar alınması ise, kararlılığın simgesi olabilir. Söz konusu yeni modellerden birisi 600 beygir gücünde hibrit bir araç olacak gibi görünüyor. Kimileri yeni modelin Volvo S60’ın değiştirilmiş ve düzenlenilmiş bir hali olacağını düşünüyor. Bu denli hızlı bir girişe imza atmayı planlayan Polestar, ikinci modeli çoktan düşünmüş.

Polestar’ın Volvo’dan ayrılması, ekonomik giderlerin ve farklı alanlardaki masrafların Volvo tarafından yutulması olarak tanımlandı. Polestar, elektrikle çalışan yüksek performanslı otomobilleri tasarlayıp geliştirecek.

Autocar tarafından yayınlanan rapordan anlaşıldığı kadarıyla yılın ilerleyen zamanlarında Frankfurt Otomobil Fuarı, oldukça hareketli geçecek. Söz konusu durumla ilgili bilgilerin büyük çoğunluğu ise bu fuardan elde edilecek. Eğer söylentilerin büyük bir kısmı doğrulanırsa, hep birlikte 600 beygir gücünün neye dayandırılacağına şahit olacağız.

Polestar, 600 beygirlik kapasiteye sahip olmasını planladığı aracıyla gücün yanı sıra ekonomik yönüyle ön plana çıkacağını düşünüyor. Diğer markaların modellerine rakip olacağı ise kaçınılmaz bir gerçek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
55 okunma
OTOMOBİL
55 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
56 okunma
Sektörel
56 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap