Volvo-POC araştırma projesi, İsveç’in Göteborg şehrinde yer alan Volvo güvenlik araştırma tesislerinde gerçekleştirildi. Volvo’nun mevcut test teçhizatı aracılığıyla, çeşitli ölçümler için çeşitli hızlarda ve açılarda statik bir arabanın kaputuna kask takan bir kukla başlıkla başlıyor.

İki şirket, araştırma projesinin POC kasklarını bir otomobil-bisiklet kazası durumunda daha güvenli ve daha koruyucu hale getirmeye yardımcı olacağını söylerken, Volvo gelecekteki güvenlik sistemlerinin daha savunmasız yol kullanıcılarının geliştirilmesi konusundaki bilgileri kullanacak.

Volvo, otomobillerinde uzun ve yenilikçi güvenlik gelişimi geçmişinin yanı sıra, yayalar ve bisikletliler için otomatik fren tespiti de dahil olmak üzere çok sayıda güvenlik sistemi başlattı.

İki İsveçli firmanın ortak basın açıklamasında, Volvo Cars Güvenlik Merkezi başkanı Malin Ekholm, “POC ile olan bu proje, güvenlik konusundaki öncü ruhumuza güzel bir örnek. Sık sık trafik senaryoları için yeni test yöntemleri geliştiriyoruz. Amaç sadece yasal gereklilikleri yerine getirmek veya derecelendirme testlerini geçmek değil. Bunun yerine, güvenliği daha da artıran teknolojiyi geliştirmek için gerçek trafik durumlarını kullanarak derecelendirmelerin ötesine geçiyoruz.” dedi.

Paylaş