Kapat

Volkswagen’in Elektrikli Otomobili Tesla’ya Göre Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Anasayfa HABER Volkswagen’in Elektrikli Otomobili Tesla’ya Göre Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Bir çok markanın elektrikli otomobil piyasasına adım atmasının ardından bu markalar grubuna dahil olan Volkswagen görücüye çıkardığı I.D. Concept kod adlı elektrikli otomobili, Tesla Model 3’e sağlam bir rakip olmak üzere tasarlanıyor.

Tesla Model 3’e gerek tasarım gerekse performans bakımından rakip olması planlanan I.D. Concept hakkında fiyat dışındaki konularda az da olsa bilgi verilse de fiyatı hakkında şimdiye kadar en ufak bir ipucu bile verilmemişti. Volkswagen’in baş stratejisti Thomas Sedran Almanya’da gerçekleşen Otomobil Forum’da I.D. Concept’in fiyatına dair ilk kez yaptığı açıklamada Tesla Model 3’e göre 7 bin dolar-8 bin dolar daha ucuz olmasını hedeflediklerini açıkladı. Tesla Model 3’ün fiyatının 35 bin dolar olduğunu düşünürsek I.D. Concept’in de 27 bin dolar ile 28 bin dolar aralığında bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz.

Volkswagen, I.D. Concept’i Tesla Model 3’ün piyasaya çıkmasından yaklaşık bir yıl sonra yani 2019 yılında ilk olarak Avrupa’da satışa çıkarmayı planlanıyor. Avrupa dışı ülkelerde ise ne zaman satışa çıkacağı şimdilik belli değil.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir