Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsch ve son olarak 2017 içerisinde satın aldığı Ferrari gibi büyük markaları bünyesinde bulunduran, Avrupa’nın 1 numarası Volkswagen grubu geçtiğimiz günlerde kendi ismini taşıyan ve en çok satan modellerinden olan B segmentinden Polo’nun yeni modelini tanıttı.

Üretilen son modeli 6 yıldır sokaklarda olan Volkswagen Polo yeni modeline 6 yıl aradan sonra çok büyük gelişmelerle kavuştu. Şimdi tanıtılan son modelinin üzerinden geçen 6 yılda Polo’da neler değiştiğini inceleyelim.

2018 Modeli tanıtılan yeni Polo’da önceki modeline göre pek çok değişim görünüyor, bu değişimlerin başında boyutundaki artış kendini ilk bakışta gösteriyor. Boyutunun artmasıyla iç alan kapasitesi de arttırılan yeni Polo’nun 280 litre olan bagaj hacmi 351 litreye çıkarılmış. Bu gelişmeyle yeni Polo sınıfının bugüne dek üretilmiş en büyük modeli oldu.

Konsolunda büyük gelişmelere giden Polo’nun yeni modeline dijital gösterge paneli ve dokunmatik ekran eklenmiş. 6,5-inç ve 8-inç olmak üzere iki versiyonla gelen Polo beraberinde led farlar ve stop lambaları, anahtarsız giriş, yaya takip sistemi, uyumsal hız sabitleme, acil frenleme sistemi, yarı otonom park sistemi ve kör nokta uyarısı gibi can alıcı özellikler sunmakta.

Farklı tercihlere yönelik zengin motor seçenekleri sunan olan Polo’nun şüphesiz en dikkat çeken modellerinden biri doğalgazla çalışan olan 1.0 TGI modeli, 90 beygir gücü üretebilen motoru. Bunun dışında 4 tanesi benzinli 2 tanesi ise dizel olan 6 farklı model ile piyasaya girecek.

Benzinli motorları 1.0 ile 1.5 arası değişen yeni Polo 65 ila 150 beygir arası güç sunuyor. Dizel motorlarının ikisi de 1.6 TDI olan yeni Polo bu motor için 80 ve 95 beygir güce sahip olan iki model sunuyor. Öte yandan bir önceki modeli 1.8 litrelik bir motora sahip olan Polo’nun performans versiyonu olan GTI’da yenilenmiş 200 beygir gücündeki 2.0 litrelik TSI motor bulunuyor.

Yeni modeliyle göz dolduran 2018 model Polo’nun başlangıç fiyatı Almanya’da 12.975 euro olacağı açıklandı. Yeni Polo’nun Türkiye için çıkış fiyatının versiyon farklarıyla 59.000 ile 90.000 TL aralığında olması bekleniyor.

Paylaş